W sobotę 24 sierpnia 2019, późnym wieczorem w Calgary zmarł RYSZARD SZEWCZYK,

0
588
w sobotę 24 sierpnia 2019, późnym wieczorem w Calgary zmarł RYSZARD SZEWCZYK
Ryszard Szewczyk, ukochany mąż Jolanty Szewczyk (z domu Rutkowskiej) z Calgary, AB, zmarł w sobotę 24 sierpnia 2019 r.

w sobotę 24 sierpnia 2019, późnym wieczorem w Calgary zmarł RYSZARD SZEWCZYK, mąż Joli, ojciec Kasi i Oli. Architekt.

Nekrolog + książka kondolencyjna

https://www.hffs.com/obituary/ryszard-chapel?fh_id=15984

Ryszard Szewczyk, ukochany mąż Jolanty Szewczyk (z domu Rutkowskiej) z Calgary, AB, zmarł w sobotę 24 sierpnia 2019 r. W wieku 68 lat.

Ryszard urodził się w Sosnowcu w Polsce 30 stycznia 1951 r.

Początkowo Ryszard współpracował z firmami architektonicznymi w Polsce i Kanadzie. Będąc dojrzałym i uznanym architektem, Ryszard założył własną firmę Studio Stylowy Dom, która była jego własnością i działała w Polsce od ponad trzydziestu lat.

Był członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich i Zwiazek Artystów Plastyków.

Ryszard wiele osiągnął przez całe życie i był szczególnie dumny ze swoich Nagród Ministra Budownictwa, kilku nagród otrzymanych w Polsce i Kanadzie, licznych artykułów o architekturze w polskich czasopismach architektonicznych, a także licznych publikacji swoich fotografii.

Ryszard pasjonował się wszystkim, co dotyczy architektury i podróży, od zwiedzania i przygód w parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych, zwiedzania zabytków i miast w Europie, po fotografię artystyczną i krajobrazową. Lubił także muzykę jazzową, a także grę na pianinie, brydżu, siatkówce i piłce nożnej.

Oprócz kochającej żony Jolanty, Ryszarda przeżyły jego dwie córki: Aleksandra Szewczyk z Toronto i Katarzyna (znana również jako Katalina) Szewczyk z Dakaru.

Ryszard przeżył także jego brat i szwagierka, Edward Szewczyk i Jolanta Masojada-Szewczyk oraz jego siostrzenica i siostrzeniec, Nina Szewczyk i Max Szewczyk z Sydney, a także liczni kuzyni i przyjaciele w Polsce, Niemczech i okolicach świat.

Msza żałobna w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju (2111 Uxbridge Drive NW, Calgary, AB) odbędzie się w piątek, 30 sierpnia 2019 r. O godzinie 11:00. Rodzina i Pallbearers będą uczestniczyć w prywatnym nabożeństwie i zaprosić wszystkich innych uczestnicy Recepcji w Sali Kościelnej po Mszy św.

Prześlij kondolencje za pośrednictwem strony www.hffs.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here