Ostrzeżenie FBI: chroń się przed nowym inteligentnym telewizorem “smart TV”.

0
152

TORONTO – Podekscytowany wspaniałą ofertą smart TV, którą zdobyłeś w weekend w Czarny piątek / Cybernetyczny poniedziałek? Nie tak szybko.
FBI przypomina społeczeństwu, że ma świadomość funkcji, jakie oferuje ulepszona telewizja, i chroni przed wątpliwym gromadzeniem danych, monitorowaniem i naruszeniami bezpieczeństwa.
Coraz więcej telewizorów oraz wiele innych urządzeń i urządzeń jest teraz wyposażonych w mikrofony i / lub kamery, rejestrując ogromne ilości informacji o szczegółach w życiu ludzi w zamian za wygodę zapewnianą przez te urządzenia. Zapomniałeś wyłączyć ogrzewanie w domu przed wakacjami? Możesz to zrobić z telefonu. Ktoś ukradł paczkę z twojego ganku, kiedy cię nie było? Możesz zobaczyć, kto to był z kamery dzwonka do drzwi, a nawet rozmawiać przez urządzenie.

„Właśnie teraz zaczynamy doceniać, że te urządzenia przede wszystkim przechwytują o wiele więcej – i dużo więcej informacji ze środowiska – niż twórcy urządzeń pierwotnie nam powiedzieli” – powiedziała profesor Natasha Tusikov, asystent Uniwersytetu York jest często przechowywany znacznie dłużej i udostępniany większej liczbie stronom trzecim, niż ludzie sobie wyobrażają.
Na przykład dzwonek Amazon Ring został poddany publicznej kontroli nad tym, jak gromadzi i udostępnia dane. W zeszłym tygodniu Intercept poinformował, że firma planuje używać oprogramowania do rozpoznawania twarzy do tworzenia list obserwacyjnych z obsługą AI. Według doniesienia Washington Post oddział Amazon w Ring już współpracował z ponad 400 departamentami policji w całych Stanach Zjednoczonych w ramach misji zwiększania bezpieczeństwa dzielnic. We wtorek serwis CNET.com poinformował, że policja ma również dostęp do map pokazujących ulice, na których zainstalowano dzwonki do drzwi.

„Te urządzenia są nieszczelne. Nie są odpowiednio chronione ”- powiedział Tusikov, którego nauczanie koncentruje się na skrzyżowaniu prawa, przestępczości, technologii i regulacji.
Urządzenia inteligentne zyskały dużą uwagę w ciągu ostatnich kilku lat. Dyskusja dotyczyła prywatności i tego, ile firm informacyjnych gromadzi kontrowersyjną i toczącą się debatę.
Ankiety pokazują, że chociaż większość respondentów ma obawy związane z prywatnością i nie wierzy w sposób, w jaki dane gromadzone przez urządzenia inteligentnego domu są udostępniane, nie zniechęca ich to do posiadania i używania tych urządzeń.
Podobnie jak Alexa, Google lub Siri, inteligentne telewizory wyposażone w mikrofony nasłuchują poleceń, takich jak program, który widz chce oglądać, podczas gdy te wyposażone w kamerę wideo mogą umożliwić rozpoznawanie twarzy w celu automatycznego spersonalizowania oglądania.
„W przypadku czegoś, co gromadzi i analizuje informacje na temat tego, jak konsumujemy treści kulturowe, wiele mówi o nas – o naszej polityce, naszej religii, naszej seksualności” – powiedział Tusikov. Dla niektórych osób może to być bardzo poufna informacja. Dodała, że ​​można również wyciągać błędne wnioski na temat danej osoby, a informacje te mogą być sprzedawane marketerom.

DOSTĘP DO TYŁU Z TELEWIZORA
FBI twierdzi, że oprócz możliwości, że firmy mogą słuchać, oglądać i gromadzić poufne informacje, inteligentne urządzenia, takie jak telewizor, mogą również narazić twój Internet na niebezpieczeństwo.
„Zły cyberprzestępca może nie być w stanie uzyskać dostępu do twojego zablokowanego komputera bezpośrednio, ale możliwe jest, że twój niezabezpieczony telewizor może dać mu łatwy dostęp do backdoora przez router” – powiedział FBI.
W najlepszym przypadku hakerzy mogą być denerwujący – powiedzmy, przejmując kontrolę nad kanałem i zwiększając głośność w telewizorze. Ale mogą też pokazywać dzieciom nieodpowiednie filmy lub prześladować kogoś przez inteligentny telewizor w sypialni.
Innym poważnym i rosnącym problemem jest to, w jaki sposób inteligentna technologia może ułatwić znęcanie się w rodzinie, powiedział Tusikov.
Obraźliwy partner może skonfigurować urządzenie, aby tylko on miał dostęp do konta, co pozwala mu monitorować i kontrolować gospodarstwo domowe za pośrednictwem telefonu, nawet gdy nie ma go lub nie ma wiedzy drugiej osoby. Mogą kontrolować temperaturę, uzyskiwać dostęp i kontrolować inne urządzenia, włączać i wyłączać światła. Inteligentny zamek drzwi bezkluczykowych może przyznać komuś dostęp do domu lub go odmówić zdalnie, a inteligentny dzwonek do drzwi może śledzić, kto przychodzi i odchodzi, i jak długo pozostaje.
„To jest naprawdę poważne. To jest coś, o czym policja i system prawny powoli się uczą ”, powiedział Tusikov, dodając, że dostęp do urządzeń inteligentnych jest coraz częściej uwzględniany w zamówieniach„ nie kontaktuj się ”, na przykład wymagających przekazania kont i haseł.
Ponieważ inteligentne telewizory i inne urządzenia stają się wszechobecne, znalezienie podstawowych urządzeń, które nie łączą się z Internetem, będzie coraz trudniejsze. Jak więc lepiej chronić siebie i swoją rodzinę? Oto, co zalecają eksperci:
• Zapoznaj się z telewizorem lub innym urządzeniem i dowiedz się, jak kontrolować jego funkcje. Zbadaj model wraz z kluczowymi wyszukiwanymi terminami, takimi jak „prywatność”, „mikrofon” i „kamera”. Niektóre modele telewizorów mają chowaną funkcję, która pozwala „ukryć” aparat, jeśli go nie używasz.
• Sprawdź ustawienia domyślne i dowiedz się, jak to zrobić

ZOBACZ TEZ dodane 11 Dec 2019

How Hackers Are Breaking Into Ring Cameras

Ostrzeżenie FBI: chroń się przed nowym inteligentnym telewizorem "smart TV". 1

This holiday season, consider the privacy of your loved ones before giving them smart devices.

Ostrzeżenie FBI: chroń się przed nowym inteligentnym telewizorem "smart TV". 2

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here