Program Polskie Powroty oraz Program im. Stanisława Ulama.

0
124

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków w kolejnych edycjach programów skierowanych do naukowców: Programie Polskie Powroty oraz Programie im. Stanisława Ulama.

UPDATE 16 April 2020

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zakomunikować, iż Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przedłużyła do 30 kwietnia nabór do programu stypendialnego Poland my first choice dla cudzoziemców zainteresowanych studiami w Polsce.

Program Polskie Powroty – program umożliwia wyróżniającym się polskim naukowcom powrót do kraju i podjęcie przez nich zatrudnienia w polskich uczelniach, instytutach naukowo-badawczych.

Program stwarza powracającym naukowcom optymalne warunki prowadzenia w Polsce badań naukowych lub prac rozwojowych na światowym poziomie. Środki uzyskane w ramach Polskich Powrotów zapewniają wynagrodzenie dla Powracającego Naukowca a także umożliwiają stworzenie grupy projektowej (zespołu badawczego), możliwe jest także uzyskanie grantu startowego na prowadzenie badań podstawowych, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
Termin składania wniosków mija 31 marca 2020.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/polskie-powroty-zapraszamy-do-skladania-wnioskow

Program im. Stanisława Ulama – program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę.

W ramach programu możliwe jest zaproszenie do polskich instytucji nauki i szkolnictwa wyższego naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i pochodzących z różnych krajów na świecie.

Uczelnie oraz instytuty naukowe oraz badawcze mogą zaprosić do Polski specjalistów z priorytetowych dla nich dziedzin, którzy w znaczący sposób rozwiną prowadzone przez daną instytucję badania naukowe, wzmocnią dydaktykę, czy też wesprą instytucję w przygotowywaniu aplikacji o prestiżowe granty.
Termin składania wniosków mija 15 kwietnia 2020.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-ulama

NAWA Polskie Powroty poster

The Ulam Programme 2020, 15 January 2020 – 15 April 2020 – The Polish National Agency for Academic Exchange (NAWA) is pleased to announce the second edition of the programme for post-doctoral incoming researchers: The Ulam Programme. The objective of The Ulam Programme is to help foreign researchers to develop their careers by intensifying international mobility and to allow them to establish scientific cooperation with excellent host institutions in Poland. A proposal may be submitted only by a person who holds a doctoral degree. Activities to be carried out during the scholarship may include:
• conducting research and/or development work;
• post-doctoral training;
• obtaining materials for scientific work or publication;
• conducting didactic classes at the host centre.
Visits within the Ulam Programme can last from 6 to 24 months. The Programme provides financing for a scholarship covering both the Beneficiary’s allowance costs in relation to their stay at a host institution, in an amount of approx. 2400 EUR a month and a mobility allowance.
Learn more about the conditions for application, timing, etc. https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-ulam-programme

Osobą do kontaktu w sprawach Programu Polskie Powroty jest Pani dr Joanna Rutkowska, e-mail: joanna.rutkowska@nawa.gov.pl; + 48 22 390-35-83

Osobą do kontaktu w sprawach Programu im. Ulama jest Pani dr Magdalena Kowalczyk, e-mail: magdalena.kowalczyk@nawa.gov.pl; + 48 22 390-35-72

Osobą do kontaktu w sprawach komunikacji i promocji jest Pani Renata Czeladko; e-mail: renata.czeladko@nawa.gov.pl; + 48 22 390 35 85
Uprzejmie prosimy o informację zwrotną o zmieszczeniu komunikatów na adres e-mail: media@nawa.gov.pl

Uprzejmie prosimy o korzystanie z komunikatów, które znajdują się pod załączonymi linkami oraz z załączonych ulotek online i grafik.

 

Dziekujemy panu Zygmuntowi Potocki za przekazanie informacji. 
 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word

Spread the word

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here