Sprzedaż domów w sierpniu była stabilna, ale wpływ COVID-19 nie ustaje..

0
85
Joanna Kopacz rynek nieruchomosci w Calgary

Miasto Calgary, 1 września 2020 roku.

Całkowita sprzedaż nieruchomości w sierpniu była relatywnie stabilna w porównaniu z rokiem ubiegłym ze wzrostem ilości sprzedaży w sektorze domów wolnostojących i przyłączonych.

Zyski te zrównoważyły spadki cen condominium.

Przy 1573 sprzedaży w sierpniu, jest to zgodne z poziomami z ostatnich pięciu lat. Od początku roku aktywność sprzedażowa w tym sektorze spadła o 13 % w porównaniu z rokiem ubiegłym.

„Ostatnie raporty krajowe pokazały powrót do nowych rekordowych poziomów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Calgary odnotowało poprawę w porównaniu z minimami odnotowanymi podczas blokad, ale daleko mu do rekordowych poziomów ”– powiedziała główna ekonomistka CREB® Ann-Marie Lurie.

„Sytuacja w Calgary była nieco inna, ponieważ utrata miejsc pracy nie dotyczyła tylko sektorów, które są zwykle związane z popytem na wynajem. Zaczęliśmy dostrzegać poprawę na rynku pracy w porównaniu z poprzednimi miesiącami, ponieważ niektóre miejsca pracy zaczęły wracać ”.

Jednak wpływ COVID-19 na gospodarkę jeszcze się nie skończył.

„Od zeszłego roku stracono ponad 100 000 miejsc pracy, a stopa bezrobocia w Calgary wynosi 15 %. To znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 11 % ”– powiedziała Lurie.

Nowe notowania są łagodne i pomagają zredukować istniejące zapasy w porównaniu z wyższymi poziomami odnotowanymi w zeszłym roku. Jednak tempo spadku rok do roku uległo spowolnieniu, ponieważ poziomy zapasów wzrosły w stosunku do poziomów odnotowanych kilka miesięcy temu.

Miesiące podaży również wzrosły w porównaniu do ostatnich kilku miesięcy i obecnie wynoszą cztery miesiące. Zysk ten spowolnił niektóre miesięczne wzrosty cen. Referencyjna cena nieruchomości w sierpniu wyniosła $420.800 i jest prawie o 1 % niższa niż w zeszłym roku.

„Agent nieruchomości może przeprowadzić nabywcę domu lub sprzedawcę przez cały proces i pomóc uniknąć zgadywania”.

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here