Home Spoleczenstwo Artykuł czytelnika Święto Flagi 2021 Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju Calgary

Święto Flagi 2021 Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju Calgary

0
321
Święto Flagi 2021 Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju Calgary

Zgodnie z rocznym „Kalendarzem SPK Koła nr 18” i dzięki poparciu Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego w miniony weekend i poniedziałek odbyły się w Calgary uroczystości majowe.

2 Maja br. o godz. 12: 30 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny z okazji 230 rocznicy Uchwalenia Konsytucji 3 Maja. Msza odbyła się w obecności Pocztów Sztandarowych i przedstawicieli kół SPK i PCA oraz przedstawicieli zespołów tanecznych i Polonii.

Na wstępie każdej Mszy Św. był odczytywany list delegata KEP do Polonii. W mszalnej homilii Ks.

list delegata KEP do Polonii

Proboszcz – Kapelan Koła SPK przekazał również intencje tych Świąt – Dzień Polonii i Polaków za granicą, Dzień Flagi Polskiej oraz poniedziałkowej uroczystośći NMP Królowej Polski, która jest Patronką Polski od wieków.

Polska flaga Calgary
Święto Polskiej Flagi Calgary 2021

Z kolei w poniedziałek 3 maja br. dzięki staraniom i sponsorstwu Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego w Calgary i Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kanadzie, Koło #18 w Calgary, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, polska flaga powiewała przed ratuszem miasta Calgary przez cały dzień, a w dwóch lokalnych dziennikach ukazała się Proklamacja Burmistrza Miasta Calgary.

Polish Constitution Celebration Calgary

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here