The Big News: Strategia ponownego uruchomienia Alberty

0
81

EDMONTON – plan Alberty ożywienia gospodarki rozpocznie się od wprowadzenia niektórych operacji planowych i dostępu do parku prowincji na początku maja, poinformował w czwartek premier Jason Kenney.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rząd przejdzie do ponownego otwarcia niektórych sklepów detalicznych, fryzjerskich i salonów, muzeów, galerii sztuki i przedszkoli już 14 maja.

Rządowy zarys mówi, że strategia ponownego uruchomienia jest bezpośrednim rezultatem przestrzegania przez Albertyńczyków porządków zdrowia publicznego, takich jak przestrzeganie zasad higieny, izolowanie się i utrzymywanie dwóch metrów odległości od czasu pandemii COVID-19.

Ale przejście do ostatniej fazy planu, która ma na celu pełne ponowne otwarcie przedsiębiorstw i usług z ograniczeniami, zależy od tego, czy Albertanie utrzymają pozytywny impet.

Lokalny stan wyjątkowy pozostanie na miejscu do 7 maja

„Oto rzeczywistość. Nie jesteśmy bliscy uzyskania szczepionki ani powszechnego i skutecznego leczenia tej choroby” – powiedział Kenney.

„Musimy zarządzać ryzykiem i na tym opiera się nasza strategia ponownego uruchomienia. Stopniowe, rozważne kroki do otwarcia się, i liczymy na to, że Albertanie pokażą nam tego wielkiego ducha obywatelskiego, osobistą odpowiedzialność, dbanie o innych w sposób, w jaki się zachowują. ”

Powiedział, że jeśli społeczeństwo natychmiast przyjmie rozluźnione nakazy zdrowotne jako „licencję pozwalającą„ zerwać ”z powodu nieprzestrzegania higieny lub organizowania masowych spotkań, ograniczenia zostaną ponownie wprowadzone.

„Zgadnij co? Prawdopodobnie zobaczymy znaczący skok, a potem będziemy musieli wrócić i zamknąć wiele rzeczy ponownie.”

ETAP 1: PARKI, OPERACJE, DETALIA I RESTAURACJE

Pierwszymi krokami prowincji będą wznowienie zaplanowanych, nie pilnych operacji już 4 maja, a także usługi oferowane przez bocznych pracowników służby zdrowia, takich jak dentyści, fizjoterapeuci, patologowie mowy, pracownicy socjalni i wiele innych.

Pracownicy będą musieli nadal przestrzegać wytycznych zdrowotnych określonych przez ich odpowiednie uczelnie.

Dostęp do parków prowincjonalnych i terenów publicznych zostanie wznowiony 1 maja. System rezerwacji online Alberta Parks będzie ponownie dostępny 14 maja dla rezerwacji rozpoczynających się 1 czerwca.

Rząd powiedział, że Alberta Parks nie będzie przyjmować rezerwacji spoza prowincji, a grupowe i komfortowe kempingi nie będą oferowane.

Prywatne i miejskie kempingi i parki mogą również działać od 4 maja, o ile kempingi i użytkownicy parku przestrzegają dwumetrowych fizycznych zasad dystansu.

Pola golfowe zostaną ponownie otwarte 2 maja, choć obecne wytyczne oznaczają, że kluby będą musiały pozostać zamknięte.

Jeśli zamówienia zdrowotne nadal będą spłaszczać krzywą po podjęciu pierwszych kroków, Kenney powiedział, że niektóre firmy i zakłady mogą rozpocząć działalność od 14 maja, w tym:

– sklepy detaliczne, takie jak odzież, meble i księgarnie
– wszyscy sprzedawcy na rynku rolników
– sklepy fryzjerskie i sylists
– muzea i galerie sztuki
– dodatkowe zaplanowane operacje, takie jak zabiegi dentystyczne, fizjoterapia, chiropractic i optemetria
– opieka dzienna i opieka pozaszkolna, z ograniczeniem obłożenia
– letnie obozy
– kawiarnie, restauracje, salony, bary i puby o pojemności 50 procent

Kenney powiedział, że pierwsza faza planu nie zmieni obecnych środków zdrowia publicznego, w tym limitu zgromadzeń większych niż 15 osób, zamknięć obiektów rekreacyjnych, odwołania wszystkich masowych spotkań, takich jak letnie festiwale i koncerty, lub indywidualnych zajęć w K- 12 szkół.

Podróże, które nie są niezbędne, nadal będą zniechęcane, a rząd powiedział, że będzie nadal doradzał pracownikom, którzy mogą kontynuować pracę na odległość.

Kenney powiedział, że kilka zabezpieczeń zostanie wprowadzonych przed wdrożeniem etapu 1, w tym:

zwiększona zdolność testowa COVID-19. Kenney powiedział wcześniej, że zamierza przeprowadzać 20 000 testów dziennie
śledzenie kontraktu ekspozycji poprzez technologię, jak nowa aplikacja rządowa
silniejsze kontrole graniczne i kontrola lotnisk dla pasażerów międzynarodowych
wytyczne dotyczące używania masek w zatłoczonych miejscach, takich jak tranzyt

Powiedział, że każda decyzja o złagodzeniu większej liczby środków zostanie podjęta przy współudziale doktora Deeny Hinshaw, dyrektora medycznego Alberty.

Powiedziała, że ​​ujawnienie planu ponownego uruchomienia było pozytywnym znakiem, ale walka jeszcze się nie skończyła.

„Musimy nadal kierować się zdrowym rozsądkiem, aby chronić się nawzajem i zapobiegać rozprzestrzenianiu się” – powiedziała. „Proszę często myć ręce, pozostać w domu, gdy jesteś chory. Zachowaj dystans fizyczny i uważaj na siebie w nadchodzących dniach i tygodniach”.

ETAPY 2 I 3: WIĘCEJ CHIRURGII, USŁUG OSOBISTYCH I MASOWANYCH ZGROMADZENIA

W drugim etapie strategii nastąpi potencjalne ponowne otwarcie szkół K-12 z ograniczeniami, chociaż Kenney wyjaśnił, że uczniowie nie wrócą do klasy przez resztę tego roku szkolnego.

Powiedział, że zajęcia na następny rok szkolny mogą zacząć odrabiać stracony czas, podczas gdy szkoła letnia i inne specjalistyczne programy mogą zacząć się wcześniej.

Dodatkowe operacje i usługi osobiste, takie jak solarium, estetyka, zabiegi na skórę i ciało, manicure i pedicure, masaż i refleksologia również zostaną przywrócone na etapie 2. Obejmuje to również ponowne otwarcie kin z ograniczeniami i kilka większych spotkań.

Wreszcie etap 3 – w zależności od powodzenia etapu 2 i innych czynników zdrowotnych – ponownie otworzy wszystkie firmy i usługi, większe spotkania, w tym festiwale, obiekty rekreacyjne, kluby nocne, areny i konferencje z wprowadzonymi ograniczeniami.

Rząd nie określił harmonogramu dla etapów 2 i 3 strategii, ponieważ mogą one ulec zmianie w zależności od powodzenia etapu 1 oraz od tego, czy Alberta pozostaje pod planowanymi hospitalizacjami, przyjęciami na OIOM i nowymi wskaźnikami infekcji.

„Każda faza będzie monitorowana w celu ustalenia, czy dostosować ograniczenia w górę czy w dół” – powiedział Kenney. „Wybuch może oznaczać, że niektóre ograniczenia wymagają tymczasowego zaostrzenia na danym obszarze”.

Powiedział także, że spodziewa się, że limit zbierania wzrośnie z 15 w pewnym momencie w trzystopniowym planie.

NDP MÓWI, ŻE PLAN NIE ADRESUJE BEZPIECZEŃSTWA PRACOWNIKA

Lider Alberta NDP, Rachel Notley, nie marnowała czasu na powrót do planu ponownego uruchomienia, krytykując rząd UCP za rzekome złe obchodzenie się z epidemią COVID-19 w zakładzie mięsnym Cargill w High River i zakładzie JBS Food Canada w Brooks.

„Mamy teraz najgorszy wybuch COVID-19 na całym kontynencie w zakładzie mięsnym Cargill w High River” – napisała na Twitterze Notley. „Obawy pracowników w fabryce wiele tygodni temu spadły nie byly wysluchane. Podobnie jest w zakładzie JBS w Brooks, który jest nadal otwarty”.

Firma Cargill, która odnotowała 908 przypadków COVID-19 wśród pracowników, tymczasowo zawiesiła działalność, ale ogłosiła w tym tygodniu swój plan stopniowego wznowienia od 4 maja. Ponad 600 pracowników wyzdrowiało z choroby.

W JBS Food potwierdzono również 333 przypadki.

Notley powiedziała, że dwie osoby zginęły w wyniku tych wybuchów, a wielu pracowników wyraziło zaniepokojenie wznowieniem działalności.

„Plan premiery ponownego otwarcia Alberty nie zadziała, jeśli nadal będzie całkowicie ignorował i odrzucał głosy osób stojących na hali”.

W obu zakładach prowadzone jest dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy.

NIC: W odniesieniu do ponownego otwarcia # COVID19, jest jedna kwestia, która wyróżnia Albertę od reszty Kanady w niepokojący sposób. Zachęcając więcej firm do ponownego otwarcia w Albercie, robimy to BEZ zakorzenionej kultury zapewniania ludziom bezpieczeństwa w pracy. 1/5 #ableg #abhealth
– Rachel Notley (@RachelNotley) 30 kwietnia 2020 r

NUMERY ALBERTA COVID-19 SĄ PONIŻSZYMI PROJEKTAMI

Na początku tego tygodnia premier ujawnił nowe prognozy modelowania, które pokazały, że starają się ograniczyć szczyt wirusa.

„Liczba Albertańczyków hospitalizowanych i przyjętych na intensywną terapię jest znacznie niższa niż początkowo przewidywane modelowanie” – powiedział.

Nowe prawdopodobne prognozy sugerują, że 596 osób zostanie hospitalizowanych u szczytu wirusa, w porównaniu z 818 osobami szacowanymi we wstępnych prognozach opublikowanych na początku miesiąca. W nowym scenariuszu szacuje się również, że 190 osób będzie potrzebować krytycznej opieki w szczycie.

Według czwartkowej aktualizacji 214 osób zostało hospitalizowanych, a 49 przyjęto na OIOM w Albercie. Z 5,355 przypadków w prowincji zmarło 89 osób.

Kenney powiedział, że rząd będzie ściśle monitorował liczbę hospitalizacji i przyjęć na oddział intensywnej terapii, a także tempo wzrostu przypadków COVID-19, w tym potwierdzonych przypadków jako odsetek testów, w celu kierowania strategią ponownego uruchomienia.

Jeff Lawrence
CTV News Edmonton

Alberta’s Relaunch Strategy

A safely staged COVID-19 recovery plan to relaunch our economy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here