Trudeau podarowuje Twoje pieniadze w prezencie dla MasterCard

He sees it as his job to hand out your money to his friends, his well-connected, wealthy friends. The least he could have done is paid your bill.

0
88
Prime Minister Justin Trudeau
Prime Minister Justin Trudeau speaks during question period on Jan. 29, 2020. (Reuters) pic

Zapomnij o prezenice na ładowarki do samochodów elektrycznych dla Canadian Tire albo 12 milionów dolarów, które Justin Trudeau dał Loblawsowi, aby pomógł im kupić lodówki.

Mamy nowego mistrza, który kasuje podatnika: MasterCard.

Zgadza się, rząd Trudeau w rzeczywistości rozdaje duże prezenty finansowe firmom, które każdego roku zarabiają miliardy!

Trudeau podarowuje Twoje pieniadze w prezencie dla MasterCard 1
Mastercard Inc. credit cards are displayed in this photo. (Reuters)

W mało zauważonym komunikacie rządowym w zeszłym tygodniu minister przemysłu Navdeep Bains ogłosił darowiznę w wysokości 50 milionów dolarów dla MasterCard, aby pomóc im założyć sklep w Vancouver.

Konserwatywny przywódca Andrew Scheer powiedział „Posiadanie marnotrawnego rządu, który wierzy w dobrobyt korporacyjny, nie jest bezcenne, okazuje się, że jest warte 50 milionów dolarów!”

Rząd, który wygłosił oświadczenie na eleganckim Światowym Forum Ekonomicznym, który jest jednym ze światowych elit w Davos w Szwajcarii, wydawał się zaskoczony pytaniami Scheera.

„Dlaczego prime minister tak bardzo zasmucał podatników, przekazując 50 milionów dolarów firmie, która w zeszłym roku zarobiła 16 miliardów dolarów na ciężko pracujących Kanadyjczykach, których nie stać na spłatę pełnej kwoty?” – zapytał Scheer.

Trudeau wymamrotał, że jego rząd koncentruje się na „rozwijaniu klasy średniej i tych, którzy ciężko pracują, aby do niej dołączyć”. Nic nie mówil, że klasa średnia nie przypomina sobie dawanie zyskownej wielomiliardowej firme 50 milionów dolarów od podatników.

Trudeau gave 50,000,000 of YOUR money to a credit card company?! All the while household debt is on the rise and Canadians are struggling to pay off the balance of their credit card at month’s end. Having a wasteful government might not be priceless – turns out it’s worth $50 million.

NDP włączył się do akcji.

„Dlaczego rząd liberalny wciąż wydaje pieniądze dochodowym firmom zamiast inwestować w naszą opiekę zdrowotną?”, Zapytał lider NDP Jagmeet Singh.

-Trudeau odpowiedział, że jego rząd ciężko pracuje, aby leki były bardziej przystępne.

Trudeau nawet nie próbował odpowiedzieć na pytania liderów opozycji..

A może po prostu uważa, że prezesi z takich firm jak MasterCard należą do klasy średniej, i to im pomaga.
To nie jest szalone stwierdzenie; rząd ponownie w tym tygodniu powiedział, że nie mogą zdefiniować klasy średniej, w której desperacko chcą pomóc.

„MasterCard jest bardzo dochodową korporacją. Nie ma powodu, dla którego podatnicy powinni dawać im prezent w wysokości 50 milionów dolarów – powiedział Wudrick.
Ale, ale, ale, jak mówi rząd, ta „inwestycja” pomoże podnieść „pozycję Kanady jako lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa”, napisano w komunikacie.
„Czy to zwiększenie reputacji warte jest 50 milionów dolarów?” Mądrze zapytał Wudrick.

W ramach tej transakcji MasterCard zainwestuje 510 milionów dolarów, a rząd federalny da 49 milionów dolarów na uruchomienie globalnego centrum wywiadu i cyberbezpieczeństwa z 380 miejscami pracy. Sama „inwestycja” rządu wynosi około $129 000 na stanowisko.

Założę się, że pracodawca nie zapłaci tyle.

Po przekazaniu Canadian Tire 2,7 miliona dolarów, których nie potrzebował, Loblaws 12 milionów dolarów, których nie potrzebował, a BlackBerry 40 milionów dolarów, których nie potrzebował ani nie prosił, można by pomyśleć, że Trudeau nauczyłby się lekcji na temat dobrobytu przedsiębiorstw. Ale najwyraźniej nie.

Uważa, że jego zadaniem jest przekazywanie Twoich pieniędzy bogatym przyjaciołom.

Mógłby przynajmniej zapłacić nasz jeden rachunek.

Brian Lilley TorontoSun

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here