Wreszcie ukończono budowę obwodnicy Calgary

Calgary Ring Road finally finished

0
31
the Calgary Ring Road

Obwodnica Calgary to jedno z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w historii Calgary i obejmuje 197 nowych mostów i 48 węzłów przesiadkowych. 101- kilometrowa, swobodnie płynąca obwodnica Calgary została otwarta dla ruchu 19 grudnia, co zakończyło projekt realizowany od kilkudziesięciu lat.

Chociaż budowę całego projektu obwodnicy rozpoczęto w 1999 r. za czasów byłego premiera Ralpha Kleina, dyskusje na temat obwodnicy wokół miasta Calgary rozpoczęły się już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Pod koniec lat siedemdziesiątych za czasów byłego premiera Petera Lougheeda rozpoczęto planowanie wysokiego szczebla i nabywanie gruntów, a także utworzono korytarz komunikacyjny, aby urzeczywistnić obwodnicę Calgary.

Minister Devin Dreeshen: „Ostatni odcinek obwodnicy Calgary jest już ukończony i chciałbym podziękować byłym premierom i ministrom transportu oraz ich wizji budowy Alberty. Z dumą ogłaszam, że ostatni odcinek zostało ukończone zgodnie z budżetem i kilka miesięcy przed terminem.”

„Obwodnica Calgary to projekt, nad którym pracowano od kilkudziesięciu lat, a jego ukończenie jest prawdziwym powodem do świętowania. To był ważny projekt i nasz rząd go zrealizował. Po ukończeniu ostatniej sekcji podróżowanie stało się nieco łatwiejsze dla rodzin i pracowników. Przyniesie to korzyści nie tylko mieszkańcom Calgary i regionu metropolitalnego, ale także pobudzi naszą gospodarkę, ponieważ towary będą mogły być łatwiej transportowane w całej prowincji”. – powiedziała premier Alberty Danielle Smith.

Obwodnica jest częścią większego korytarza handlowego wschód-zachód/północ-południe, który poprawia dostęp do rynków w Albercie i poza nią, wspierając dywersyfikację gospodarczą i trwały wzrost gospodarczy.

the Calgary Ring Road map

Pierwotnie przewidywany na jesień 2024 r., ostatni odcinek obwodnicy Calgary został otwarty prawie cały rok przed planowanym terminem. Obwodnica Calgary zapewnia 101 km swobodnej autostrady wokół miasta, zmniejszając zatory, poprawiając dostęp do szpitali, szkół, miejsc pracy i obiektów rekreacyjnych. Zapewnia ważny szlak handlowy dla towarów wokół miasta Calgary, umożliwiający przepływ towarów na rynek w południowej Albercie i poza nią.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here