„Zakończ blokadę!” wołało tysiące zgromadzonych na proteście parlamentu Alberty

“End the lockdown!”

0
80
Kenny and Hinshaw

W poniedziałek w porze lunchu ponad 2000 osób stanęło na schodach parlamentu Alberty, aby zaprotestować przeciwko trzeciej blokadadzie COVID przez rząd prowincji.

Przedstawiciele organizacji biznesowych, medycznych, wyznaniowych, sportów amatorskich i organizacji wolności obywatelskich stanęli na podium, wzywając do zniesienia ograniczeń związanych z pandemią.

Głównym mówcą był Maxime Bernier z Ludowej Partii Kanady ( People’s Party of Canada ) i End the Lockdown Caucus z Liberty Coalition Canada.


Po pokojowym wydarzeniu premier Jason Kenney potępił protestujących jako „wytrąconych z równowagi” i „teoretyków spiskowych” w odpowiedzi na skandujące „zamknij ją”, (“lock her up,”) odnosząc się do dyrektora medycznego Deeny Hinshaw. Pieśń przypomina pieśń śpiewaną na wiecach Trumpa o Hillary Clinton, jednak nikt nigdy nie został zamknięty po tym, jak tłum powtórzył te trzy słowa jednocześnie.

W przeciwieństwie do premiera, ze swojego sterylnego stanowiska w swoim wymyślnym biurze finansowanym przez podatników, Rebel News był na proteście, rozmawiając z ludźmi o tym, dlaczego byli gotowi zaryzykować grzywnę w wysokości 1,200 dolarów za udział w nielegalnym zgromadzeniu, aby wyrazić swoje zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób rząd poradził sobie z koronawirusem.

People's Party of Canada

Wiele osób powiedziało Rebel News, że mają dość rozłąki z rodzinami, zmęczeni ciągłym podsycaniem strachu, wściekli z powodu krzywd wyrządzanych małym firmom, martwią się, jak ciągła izolacja szkodzi dzieciom i mają dość tego, że rząd wyzywa ludzi, którzy się z tym nie zgadzają.

Aby sfinansować projekt wolności obywatelskich Rebel News, www.FightTheFines.com, przekaż dziś darowiznę na rzecz Democracy Fund. Darowizny kwalifikują się do ulgi podatkowej na cele charytatywne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here