Home Spoleczenstwo Porady Co z cenami mieszkań w 2024: Prognozy i trendy na rynku nieruchomości...

Co z cenami mieszkań w 2024: Prognozy i trendy na rynku nieruchomości w Calgary.

0
32
Joanna Kopacz CIR Realty Agent

CREB® przedstawia raport dotyczący rynku mieszkaniowego za III kwartał ze specjalnym podglądem prognozy na 2024 rok.

Zarząd Nieruchomości Calgary (CREB®) opublikował raport dotyczący rynku mieszkaniowego za trzeci kwartał 2023 roku zawierający kompleksowy przegląd krajobrazu nieruchomości w mieście Calgary i okolicach. Raport prezentuje trendy w sprzedaży i cenach, oferując cenne informacje profesjonalistom z branży oraz potencjalnym nabywcom i sprzedawcom domów.

„Aktywność sprzedażowa na rynku Calgary była zgodna z oczekiwaniami, a spadki na początku roku zrównoważyły zyski w drugiej połowie” – powiedziała główna ekonomistka CREB® Ann-Marie Lurie. „Dzięki utrzymującym się wyzwaniom związanym z podażą rynek faworyzował sprzedawców, co spowodowało silniejszy niż oczekiwano wzrost cen.” Wkraczając w rok 2024, spodziewamy się lepszej równowagi podaży i popytu, ale biorąc pod uwagę wysoki poziom migracji w ciągu ostatnich dwóch lat, dostosowanie podaży zajmie trochę czasu, co przyczyni się do dalszego wzrostu cen.

Oczekuje się, że wyższe stopy procentowe i poziom inflacji odbiją się na wydatkach konsumenckich i inwestycjach przedsiębiorstw, spowalniając wzrost gospodarczy w 2024 roku. Oczekuje się jednak, że dzięki wyższym cenom towarów i poziomowi migracji aktywność gospodarcza w Albercie przewyższy poziomy wzrostu krajowego.

Wyzwania związane z dostawami wpłynęły w ubiegłym roku zarówno na sprzedaż, jak i ceny na rynku Calgary. Przewiduje się, że w miarę wkraczania w 2024 rok wzrost liczby nowych ofert i większa liczba nowych nieruchomości zapewnią większy wybór podaży; oczekuje się, że to, wraz ze wzrostem liczby ludności i stabilnym rynkiem pracy, przyczyni się do zwiększenia sprzedaży w tym roku. Oczekuje się, że w miarę przesuwania się w stronę bardziej zrównoważonych warunków tempo wzrostu cen spowolni z wysokiego poziomu odnotowanego w 2023 roku.

Choć oczekuje się, że w 2024 roku zarówno sprzedaż, jak i ceny wzrosną, perspektywy te są obarczone znacznym ryzykiem. Zmiany w światowym wzroście mogą mieć wpływ na ceny towarów, a ostatecznie na nasz wzrost gospodarczy, zatrudnienie i migrację. Migracje i zmiany w zatrudnieniu będą miały wpływ na ścieżkę do równowagi na rynku mieszkaniowym i dynamikę wzrostu cen obserwowaną w naszym mieście.

„Agent nieruchomości może przeprowadzić nabywcę domu lub sprzedawcę przez cały proces i pomóc uniknąć zgadywania”.

Jesli chcesz kupic dom w 2023 r., warto zrobic to wczesniej niz pózniej, poniewaz ceny domów maja wzrosnac w niektórych czesciach Alberty w przyszlym roku.

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here