Czy Jason Kenney sprzedał się socjalistycznym elitom?

Stań z pastorem aresztowanym za podążanie za Bogiem, a nie człowiekiem

0
92
Alberta court jails Pastor Coates through to May 3-5 trial

Jego pierwsze posłuszeństwo jest skierowane do swego Pana, do jego Boga. Zwykle posłuszeństwo Jezusowi i posłuszeństwo rządowi idą w parze. Rząd zmusza go do zajęcia pozycji, w której musi wybrać między nieposłuszeństwem Bogu a posłuszeństwem rządowi lub posłuszeństwem Bogu i nieposłuszeństwu rządowi.

Pastor James Coates postanowił być posłusznym Bogu.

Pastorowi Jamesowi Coatesowi odmówiono zwolnienia za kaucją i pozostanie za kratkami aż do procesu w maju. Sędzia Peter B. Michalyshyn, w sądzie the Edmonton Court of Queen’s Bench, wydał w piątek rano orzeczenie stwierdzające, że dalsze zatrzymanie pastora jest „uzasadnione” i „konieczne”.

„Pastor Coates podlega rządom prawa. Jego odmowa spełnienia warunku zwolnienia i wielokrotne niezgodności z deklarowanym zamiarem kontynuacji dotyczy bezpieczeństwa publicznego ”– powiedział Michalyshyn.

Zauważył, że odmowa Coatesa poprzedzała jego „mocną interpretację Pisma Świętego”, a nie niechęć do zapewnienia zdrowia swojej kongregacji. Oświadczenie jego żony Erin Coates, które przemawiało do religijnej atmosfery w kościele GraceLife, „nie przedstawiało nic nowego do rozważań poza głębią jego przekonań [pastora Coatesa]” – powiedział Michalyshyn.

„Co więcej, sprawa dotycząca naruszenia praw wynikających z the Charter rights nie rozwiązuje ważnych zarządzeń dotyczących zdrowia publicznego nakazujących odległość i ograniczenie obłożenia na poziomie 15 procent”.

Coates był reprezentowany przez Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych. (Justice Centre for Constitutional Freedoms)

Podczas czwartkowego przesłuchania w sprawie zwolnienia za kaucją, adwokat Coatesa, James Kitchen argumentował, że warunkiem zwolnienia, aby zaprzestać głoszenia, było bezpośrednie pogwałcenie sumienia Coatesa i bez precedensu prawnego.

„Ta sprawa narusza prawa Pastora Coatesa… i jest nieposłuszna Bogu. Jego uzasadnienie jest w najlepszym przypadku podejrzane i oparte na teorii, a nie na dowodach ”– powiedział Kitchen.

„Sąd miał grubo ponad pół roku, aby zebrać dowody na orzeczenie nakazu zdrowia, a warunek zwolnienia może zostać nałożony tylko w przypadku skazania, które nie miało miejsca”. „Pastor Coates nie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego i nie skrzywdzi nikogo ani nie popełni przestępstwa” – powiedział, dodając, że „to plama na sądach”.

ZOBACZ Danielle Smith interviews Erin Coates

The Crown – która prosiła, aby nie podawać nazwiska z powodu obaw o bezpieczeństwo – argumentowała, że naruszenie zobowiązania przez Coatesa było ważne, niezależnie od tego, czy podpisał, chociaż Kitchen uznał, że zarzut jest „niewiarygodnie słaby”.

Erin Coates, żona pastora, powiedziała w oświadczeniu pod przysięgą, że jej mąż nie może przestrzegać warunków „z czystym sumieniem”. „Te przekonania obejmują konieczność osobistego, fizycznego gromadzenia się całego zboru na niedzielne poranne nabożeństwa” – napisała Erin w oświadczeniu pod przysięgą.

Powiedziała, że zaniechanie odprawiania niedzielnych nabożeństw byłoby „aktem nieposłuszeństwa Chrystusowi”. „Ograniczenia nałożone przez (Chief Medical Officer of Health) krzywdzą wiernych Grace Life o wiele bardziej niż COVID kiedykolwiek mógłby” – napisała Erin. „Byłoby to równoznaczne z lękiem przed człowiekiem, a nie Bogiem”.

Erin powiedziała, że jej mąż stracił na wadze w więzieniu i ma problemy z szyją. Wypuszczany jest z celi tylko dwa razy dziennie po 15 minut. Erin powiedziała, że jej najstarszy syn, który nie był ojcem Jamesa, obchodził swoje 18. urodziny 25 lutego i był „załamany”, gdy pastor nie był w pobliżu, aby legalnie zmienić swoje imię tego dnia.

Coates z GraceLife Church został aresztowany przez RCMP w zeszłym miesiącu i jak dotąd w dwóch rozprawach sądowych odmówił powierzenia sędziemu, że nie zrobi tego ponownie. Jego rozprawa ma nastąpić dopiero w maju.

W liście do premiera Jasona Kenneya JCCF błagał go o uwolnienie Coatesa, a także zwrócił się do niego, aby „wziął na siebie odpowiedzialność za ochronę praw i wolności Albertyczyków w Karcie i zaprzestał zezwalania Głównemu Urzędnikowi Medycznemu na ich łamanie przez nakazy zdrowia, które nie są poddane przeglądowi lub zatwierdzone przez wybranych członków Zgromadzenia Ustawodawczego. ”

Kenney odmówił zaangażowania. Ale w kwietniu ubiegłego roku rząd przyznał, że uwolnił niektórych przestępców z więzień. Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że zwolniło wszystkich 32 przestępców za kratami za niezapłacenie grzywien i pozwoliło przestępcom odbywającym weekendową karę więzienia odbywać czas w areszcie domowym.

Od grudnia Coates otrzymał liczne ostrzeżenia i mandaty od AHS i RCMP za zatrudnienie do 300 osób. Obecne prawo w Albercie mówi, że kościoły mogą otwierać się z 15-procentowym zapełnieniem. „Zgromadzeni Grace Life mocno trzymają się swoich przekonań religijnych dotyczących konieczności osobistego gromadzenia się w celu oddawania czci Bogu i służenia sobie nawzajem poprzez wspólnotę oraz zbiorową modlitwę i uwielbienie, pokojowo korzystając ze swoich praw wynikających z Karty” – powiedział JCCF.

„The Justice of the Peace nakazał pastorowi Coatesowi zwolnić pod warunkiem, że przestanie on odprawiać nabożeństwa, na co z czystym sumieniem nie mógł się zgodzić.

Pastor Coates obecnie przebywa w więzieniu i oczekuje na proces, ponieważ nie zostanie zwolniony, chyba że zgadza się na warunek lub prokurator zgadza się znieść warunek. ” W więzieniu od dwóch tygodni Coates ryzykuje kolejne dwa miesiące więzienia, jeśli jego kaucja nie zostanie uchylona. RCMP powiedział, że bezskutecznie próbował współpracować z Coatesem.

„Byliśmy konsekwentni w naszym podejściu do eskalacji poziomów egzekwowania z Pastorem Coatesem i mieliśmy nadzieję, że rozwiążemy ten problem w inny sposób” – powiedział insp. Mike Lokken. „Działania Pastora i późniejsze skutki, jakie te działania mogą mieć dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli, podyktowały naszą reakcję w tej sytuacji”. W kościele nadal odbywają się niedzielne nabożeństwa, podczas gdy Coates przebywa w więzieniu. RCMP było na miejscu i powiedział, że przepisy dotyczące pandemii nadal są łamane, ale nie podjęto żadnych dalszych działań prawnych.

Liderka NDP, Rachel Notley, zgłosiła się na Twittera, aby wyrazić swoje niezadowolenie z GraceLife Church. „Nie możemy otwarcie sprzeciwiać się nakazom zdrowia publicznego, podczas gdy zdecydowana większość mieszkańców Alberty robi swoją część, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19” – powiedziała Notley. Wezwała premiera i rząd Alberty do „wkroczenia i zatrzymania” tych, którzy nadal unikają wysiłków zmierzających do wyrównania krzywej.

Materiały źródłowe: Dahiwal is an Edmonton reporter for the Western Standard

Kenney is responsible for the pastor thrown in jail!

Tell him how you really feel

Jason Kenney
780.427.2251
403.238.1212

Calgary.Lougheed@assembly.ab.ca
Premier@gov.ab.ca

https://www.facebook.com/groups/436681150979635/?ref=share

SUPPORT INDEPENDENT MEDIA

Justice Centre for Constitutional Freedoms logo
The Justice Centre for Constitutional Freedoms

The Justice Centre for Constitutional Freedoms provides legal representation free of charge, to protect the rights and freedoms of all Canadians, which are guaranteed under our constitution. Visit: https://www.jccf.ca/ for more information.

Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych zapewnia bezpłatną reprezentację prawną w celu ochrony praw i wolności wszystkich Kanadyjczyków, które są gwarantowane w naszej konstytucji.

Since the Justice Centre receives no government funding, we depend on the generosity of people like you and your dedication to the defence of our freedoms.

Clint Eastwood

Koniecznie udostepnij ten artykul u siebie na PARLER, Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

It’s no surprise that Canadians don’t trust a biased news media. (please don’t trust anyone else’s opinions – only your own opinion – based on your research).

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here