2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

02mayAll Day2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!Święto Flagi Calgary 2023

Event Details

W Calgary, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, polska flaga bedzie powiewała przed ratuszem miasta Calgary przez cały dzień.

Święto Polskiej Flagi Calgary 2021

2 maja w Dzień Flagi najsłynniejszy wodospad na świecie zostanie podświetlony naszymi barwami narodowymi. Wydarzenie to oficjalnie rozpocznie w Ontario, największej prowincji Kanady, uroczystości Miesiąca Dziedzictwa Polskiego.

Wodospad Niagara położony jest na granicy dwóch krajów: USA i Kanady. Biało-czerwone barwy, którymi podświetlony zostanie ten wyjątkowy wodospad, będą widoczne zarówno od strony amerykańskiej jak i kanadyjskiej.

To będzie wyjątkowe biało-czerwone widowisko, w tym szczególnym dla Polaków i Polonii dniu – mówi Magdalena Pszczółkowska Konsul Generalna z Toronto. Bądźmy razem tego wieczoru nad Niagarą – zwraca się do członków Polonii, mieszkających po obu stronach kanadyjsko-amerykańskiej granicy

2 maja akcja podświetlania Niagary zapoczątkuje ustanowiony przez tamtejszy parlament Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ontario. Przez cały miesiąc w tym regionie Kanady odbywać się będą imprezy promujące polską historię oraz kulturę.

WIECIEJ INFORMACJI:Wodospad Niagara biało-czerwony na Dzień Flagi!

more

Time

May 2, 2023 All Day(GMT-06:00)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here