Nadchodzące podwyżki ubezpieczenia w Albercie

0
121
Ubezpieczenia w Albercie

Dzisiejszy artykuł dedykujemy naszym klientom i nie tylko, którzy są zaniepokojeni, nadchodzącymi zmianami wśród ubezpieczeń samochodowych od 2020 roku.

Z przykrością informujemy, że nie mamy dla Was dobrych wiadomości, ale postaramy się Was nieco uspokoić.
W poprzednich artykułach pisaliśmy o mandatach i Distracted driving. Jaki to ma wpływ nie tylko na zawartość naszego portfela, ale również na nasze ubezpieczenie. Często nasi klienci są zszokowani nagłym wzrostem ceny za polisę, ponieważ wypisanie mandatu oraz jego kwota to niestety nie jedyne konsekwencje. Dlatego możecie zauważyć jak często przypominamy o bezpiecznej jeździe.

Nadchodzące podwyżki to nic innego jak właśnie statystyki z wypadków oraz mandatów.
Z każdym rokiem wzrasta ilość zgłaszanych roszczeń do firm ubezpieczeniowych. Aktualnie mamy do czynienia z tzw “hard market”. W prostych słowach – wypłacanie odszkodowań przekracza roczny dochód firm ubezpieczeniowych, ( $1 klienta kosztuje firmę ubezpieczeniową $1.17) w wyniku czego jednym z rozwiązań jest wprowadzenie podwyżek dla kierowców.

Dla osób z czystym rekordem mamy dobrą wiadomość. Wzrost cen najbardziej odczują ci kierowcy, którzy mają na swoim koncie wypadki oraz mandaty, mocno to podkreślamy – podwyżki rzędu 15% to wersja optymistyczna. Firmy ubezpieczeniowe zapowiadają walkę z kierowcami, którzy według nich, stwarzają zagrożenie na drogach, ale również mają mieć wpływ na ich firmy.

A co z osobami, którzy są wzorowymi kierowcami?
Niestety to już nie jest od nas zależne. Do każdej wyceny podchodzimy rzetelnie i uczciwie. My działamy w interesie klienta zapewniając Wam jak najlepszy komfort. Dla nas, jest to również trudny czas, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie oferty przedstawią nam, dla Was, dane firmy.
Trzeba pamiętać, że tanie ubezpieczenie nie zawsze idzie w parze z dobrym ubezpieczeniem. A co oznacza? Radzimy aby zapoznać się ze swoją polisą aby w przyszłości zapobiec niechcianym niespodziankom.

Jedynie co możemy zrobić to przypominać Wam, nasi drodzy klienci, o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. W szczególności ograniczyć prędkość oraz zrezygnowanie z używania telefonów czy jedzenia podczas jazdy (więcej przypadków znajdziecie w tym artykule Distracted driving).
Każdy rok bezwypadkowej jazdy oraz brak mandatów będzie doceniany przez firmy ubezpieczeniowe. Jeśli jednak pojawią się mandaty lub wypadki to niestety, ale ubezpieczenie samochodu idzie automatycznie w górę, pomijając tę nową podwyżkę 15%.

Zapraszamy Was serdecznie do korzystania z usług naszego serwisu oraz polubienia naszej strony na facebook Ubezpieczenia w Albercie , gdzie dla naszych obserwatorów co jakiś czas czekają niespodzianki.

Pozdrawiamy,
Ubezpieczenia w Albercie
Magda

Nadchodzące podwyżki ubezpieczenia w Albercie 1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here