Politycy z Quebecu (ci sami, którzy atakują energię Alberty) panikują, gdy w prowincji kończy się propan

0
90

Strajk CN opuścił prowincję z mniej niż tygodniem zapasów.

Wielu polityków z Quebecu lubiło zdobywać punkty polityczne atakując przemysł energetyczny w Albercie.

Ale teraz ci sami politycy mogą zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkim błędem popełnili, nie przyjmując produktów energetycznych Alberty i nie wspierając kolejnych rurociągów z Alberty na wschód.

Z powodu strajku CN Rail Quebec został odcięty od zapasów propanu, a prowincja szybko się kończy.

premier Quebec Francoisa Legaul
Quebec Premier Francoisa Legaul – picture from youtube

Według premiera Quebecu Francoisa Legaulta prowincja ma zaledwie pięć dni dostaw propanu i nazywa to „sytuacją kryzysową”.


W prowincji wkrótce może zabraknąć propanu, powodując chaos w szpitalach, gospodarstwach, firmach, domach opieki i nie tylko.

Quebec zużywa około sześć milionów litrów propanu dziennie, a ich rezerwy to zaledwie 12 milionów. Prowincja zaczęła racjonować żywność, starając się powstrzymać moment, w którym się skończy.

W szczególności, podczas gdy w Forcie Saskatchewan Alberta przechowywane są ogromne rezerwy propanu, Quebec zamiast tego dostaje większość propanu od Sarnii, a mniejszą ilość transportuje się koleją z Edmonton.

Jak powiedział Stephen Taylor na Twitterze, może Quebec potrzebuje rurociągu?

„Czy możemy zainteresować Cię rurociągiem?”

Czy możemy zainteresować Cię rurociągiem? https://t.co/b8TsTHRtBC

To pokazuje, jak polityczna pandora i hipokryzja niektórych polityków z Quebecu szkodzą nie tylko Zachodowi, ale także Quebecowi. Quebec mógłby mieć dostęp do gigantycznych zasobów energii, wystarczających do zaspokojenia wszystkich ich potrzeb i dysponowania ogromną rezerwą, gdyby tylko ich politycy przyjęli energię Alberty i okazali szacunek Albercie.

Zamiast tego Quebec stoi teraz w obliczu kryzysu, który może spowodować rzeczywiste szkody w życiu ludzi, a tego można było całkowicie uniknąć.

Spencer Fernando

Spencer Fernando is writing a weekly column as a Campaign Fellow for the National Citizens Coalition. Visit their website at the link below:
National Citizens Coalition

Ponieważ w Quebecu jest tylko kilka godzin od wyczerpania propanu, Alberta Premier Jason Kenney ma dla nich wiadomość – ZACZNIJCIE budować rurociągI!

Western Standard dowiedział się, że CN Rail uruchomi awaryjny ładunek propanu na torach do Quebecu, aby pomóc w krytycznym niedoborze tej prowincji.

Źródło WS twierdzi, że pozarządowy zespół zarządzający firmy ma zamiar przetransportować 124-osobowy pociąg wypełniony propanem do Quebecu.

Awaryjny propan powinien pomóc złagodzić niedobór, który spowodował, że prowincja nałożyła racjonowanie w środę.

Tymczasem, gdy Quebec dzieli zaledwie kilka godzin od wyczerpania propanu, premier Alberty Jason Kenney ma dla nich wiadomość – budowanie rurociągów.

Strajk ponad 3 200 pracowników kolei CN oznacza, że ​​Quebec przestał otrzymywać regularne dostawy propanu z Sarnia, Ont.

Premier Francois Legault z Quebecu rozpoczął już racjonowanie propanu i zgodnie ze czwartkiem Association quebecoise du propane (Stowarzyszenie Quebec Propane) prowincja jest poważnie zagrożona zużyciem wszystkich zapasów propanu w ciągu 24 godzin.

„Oto moja wiadomość dla Premier Legault: Mamy technologię, która może zagwarantować ci stały, stabilny dostęp do propanu i innych paliw – nazywane są rurociągami”

– powiedział Kenney w czwartek wieczorem z Teksasu podczas czatu na żywo na Facebooku.

Kenney spędził tydzień w Teksasie na misji handlowej.

„Pomóż nam zbudować dodatkową przepustowość rurociągu” – zapytał Quebeca na czacie na Facebooku.

„Mamy w Kanadzie trzecie pod względem wielkości rezerwy energii na ziemi. Cieszymy się, że 40 procent ropy z Quebecu kupiono teraz w Albercie, ale możemy znacznie ją zwiększyć, abyś nie musiał polegać na magazynowaniu. Możesz faktycznie wysłać go rurociągiem. Uważamy, że nasi przyjaciele w Quebecu powinni oczywiście zrozumieć niebezpieczeństwo, potencjalne niebezpieczeństwo związane z transportem kolejowym.

Zarówno Kenney, jak i Legault zaapelowali do Justina Trudeau o odwołanie Parlamentu do wprowadzenia przepisów dotyczących powrotu do pracy.

Legault powiedział w czwartek, że niedobór dotknie szpitalne systemy grzewcze i domy starców w całej prowincji.

Nazwał tę sytuację „sytuacją kryzysową”.

W środę rząd Quebecu zaczął racjonować 12 milionów litrów propanu, które pozostały.

Legault powiedział, że normalna konsumpcja wynosi sześć milionów litrów dziennie, a dodanie racjonowania zmniejszy ją do 2,5 miliona litrów.

Powiedział, że priorytetem będą szpitale i dom opieki.

Powiedział, że prowincja stara się znaleźć wystarczającą liczbę ciężarówek, aby transportować dodatkowy propan drogowy z Sarni.

Ponad 3000 pracowników CN strajkowało we wtorek, szukając między innymi bezpieczniejszych warunków pracy.

Dave Naylor
Dave Naylor is the News Editor of the Western Standard. He has served as the City Editor of the Calgary Sun and has covered Alberta news for nearly 40 years. dnaylor@westernstandardonline.com
Visit their website at the link below:
Western Standard

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here