Nenshi nazywa ruch Wexit „idiotycznym”

0
134
Burmistrz Calgary Naheed Nenshi

Po spotkaniu z premierem Justinem Trudeau na temat zachodniej alienacji Calgary Burmistrz Naheed Nenshi powiedział, że ruch Wexit w Albercie był „idiotyczny”.

Ale Nenshi odszedł bez obietnic Trudeau dotyczących zmiany kontrowersyjnej ustawy C-69.

„Uczucia na Zachodzie są zakorzenione w czymś bardzo realnym”, powiedział Nenshi dziennikarzom po spotkaniu.

„To nie jest ślepy gniew ani niechęć do Konfederacji. To jest naprawdę zakorzenione w bardzo realnych obawach ludzi.

„Ci z nas, którzy wierzą w obietnicę tego kraju, którzy wierzą w obietnicę różnorodności, integracji i pluralizmu w tym kraju, mają prawdziwą pracę do wykonania. Musimy wykorzystać nasze głosy i musimy użyć naszych działań, aby opowiedzieć się za tym, co najlepsze dla tego kraju ”.

Nenshi wezwał Trudeau do podjęcia działań na rzecz pomocy ludziom na zachodzie.

Nenshi powiedział, że podczas gdy Trudeau był zdecydowany na C-69, premier byłby zainteresowany pomysłami na ulepszenie przepisów.

Nenshi powiedział, że będzie cierniem po stronie Trudeau, dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany.

Ale biuro premiera powiedziało, że nie zmienią głównych punktów projektu.

Krytycy twierdzą, że C-69 jeszcze bardziej utopi biurokrację w rozwoju zasobów naturalnych.

Nenshi nazywa ruch Wexit „idiotycznym” 1
Prime Minister Justin Trudeau meets with Calgary mayor Naheed Nenshi in his office on Parliament Hill in Ottawa on Thursday Nov. 21, 2019. THE CANADIAN PRESS/Adrian Wyld

Przed spotkaniem Trudeau powiedział dziennikarzom, że jest gotów pomóc Albercie wyjść z kryzysu gospodarczego.

„Oczywiście (istnieją) prawdziwe wyzwania stojące przed społecznościami w całej Albercie, zwłaszcza w Calgary, ale jak wiecie, rząd federalny bardzo chętnie będzie partnerem i upewni się, że rozwijamy gospodarkę w sposób, który działa na wszystkich, – powiedział Trudeau.

Z Trudeau spotkał się także burmistrz Vancouver Kennedy Stewart, który powiedział dziennikarzom, że jest sfrustrowany, ponieważ „agenda Alberty” porywa potrzebne prace do wykonania w jego mieście.

„Po prostu denerwuję się, gdy ludzie mówią „ zachodnia alienacja ”, ponieważ Kolumbia Brytyjska chcemy współpracować z tym rządem. Chcemy budować tranzyt, chcemy budować mieszkania – powiedział.

„Czuję się, jakbyśmy byli porwani przez agendę Alberty. W Kolumbii Brytyjskiej chcemy sprawić, by te rzeczy się rozwijały. ”

Autor: Dave Naylor

Dave Naylor is the News Editor of the Western Standard. He has served as the City Editor of the Calgary Sun and has covered Alberta news for nearly 40 years. dnaylor@westernstandardonline.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here