Premier Alberty Danielle Smith podejmuje działania w celu ochrony podatników.

0
17
Alberta Premier Danielle Smith

Mieszkańcy Calgary płacili średnio $240 lokalnych opłat za dostęp (local access fees) w 2023 r. w porównaniu do średnio $75 w Edmonton ze względu na formułę Calgary opartą na zmiennej stawce. Doprowadziło to do pobrania przez miasto Calgary o 186 milionów więcej opłat niż oczekiwano…

Premier Alberty Danielle Smith powiedziała, że podejmuje działania w celu ochrony podatników, wprowadzając ustawę obniżającą i kontrolującą lokalne opłaty za dostęp do energii elektrycznej zwanym na comiesięcznym rachunku (local access fees).

Rząd Alberty zapowiedział, że podejmie działania w celu ochrony podatników, wprowadzając przepisy mające na celu obniżenie i ustabilizowanie lokalnych opłat za dostęp.

Wprowadzając przepisy mające na celu obniżenie kosztów rachunków za media, rząd Alberty zapowiedział, że będzie realizował swoje zobowiązanie do uczynienia życia bardziej przystępnym dla mieszkańców Alberty. Ustawa ta jest dodatkiem do nowych krótkoterminowych środków mających na celu zapobieganie skokom cen energii elektrycznej i zapewni długoterminową przystępność cenową podstawowych wydatków gospodarstw domowych mieszkańców Alberty.
Learn more: making-utility-bills-more-affordable

“Mieszkańcy Alberty potrzebują ulgi od wysokich kosztów energii elektrycznej, a my możemy ją zapewnić, wprowadzając sprawiedliwość w zakresie lokalnych opłat za dostęp” – powiedziała premier Alberty Danielle Smith w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

“Nie pozwolimy gminom – w tym miastu Calgary – czerpać zysków z nieprzewidywalnych skoków kosztów energii elektrycznej, podczas gdy rodziny z trudem wiążą koniec z końcem”.

Smith przyznała, że rząd Alberty “będzie chronić rodziny z Alberty przed ekstremalnymi wahaniami kosztów energii elektrycznej poprzez standaryzację obliczeń lokalnych opłat za dostęp w całej prowincji”.

W przypadku lokalnych opłat za dostęp, rząd Alberty stwierdził, że funkcjonują one jako regresywny podatek miejski, który ludzie płacą na rachunkach za energię elektryczną. Dodał, że niedopuszczalne jest, aby gminy zgarniały setki milionów dolarów nadwyżki dochodów z pleców podatników i powodowały, że ich rachunki za media były nieprzewidywalnymi kosztami poprzez powiązanie opłat ze zmienną stawką.

186 milionów dolarów nadwyżki dla rady miasta Calgary, a jednak Calgary podniosło podatki od nieruchomości

Mieszkańcy Calgary płacili średnio $240 lokalnych opłat za dostęp (local access fees) w 2023 r. w porównaniu do średnio $75 w Edmonton ze względu na formułę Calgary opartą na zmiennej stawce. Doprowadziło to do pobrania przez miasto Calgary o $186 milionow więcej opłat niż oczekiwano.

Premier Alberty Danielle Smith podejmuje działania w celu ochrony podatników. 1

Minister ds. przystępności cenowej i usług komunalnych Alberty, Nathan Neudorf, powiedział, że mieszkańcy Alberty “zasługują na uczciwe i przewidywalne rachunki za media”.

“Nasz rząd wsłuchuje się w głos mieszkańców Alberty i podejmuje działania mające na celu rozwiązanie problemu niedrogich opłat na rachunkach za energię elektryczną” – powiedział Neudorf.

“Wprowadzając te przepisy, robimy kolejny krok w kierunku zapewnienia, że nasza sieć energetyczna jest przystępna cenowo, niezawodna i zrównoważona dla przyszłych pokoleń”.

Aby chronić podatników, rząd Alberty wprowadził ustawę o zmianie statutu przystępności cenowej usług użyteczności publicznej (UASAA). Jeśli ustawa zostanie przyjęta, będzie ona promować długoterminową przystępność cenową i przewidywalność rachunków za media poprzez zakaz stosowania zmiennych stawek przy obliczaniu lokalnych opłat za dostęp do sieci.

Kiedy gminy stosują tę stawkę do obliczania lokalnych opłat za dostęp, skutkuje to wyższymi rachunkami dla mieszkańców Alberty i mniejszą pewnością w budżetach rodzin. Proponowane zmiany ujednoliciłyby sposób obliczania opłat komunalnych w całej Albercie i dostosowałyby się do obecnych formuł większości gmin.

Dyrektor wykonawczy Rzecznika Konsumentów Usług Komunalnych, Chris Hunt, zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele osób było sfrustrowanych niestabilnymi cenami Regulated Rate Option (RRO), co miało wpływ na ich rachunki za media.

“W niektórych przypadkach wpływ ten został dodatkowo wzmocniony przez lokalne opłaty za dostęp, które opierały się na obliczeniach uwzględniających te same zmienne ceny RRO” – powiedział Hunt.

“Proponowane zmiany zapewniają konsumentom większą przejrzystość i stabilność, chroniąc ich przed zmiennością na rynkach energii elektrycznej”.

Jeśli UASAA zostanie przyjęta, uniemożliwi to gminom próby wykorzystania podatników w przyszłości. Zmieniłaby ona sekcje Ustawy o usługach elektrycznych i Ustawy o usługach gazowych, aby zapewnić, że Alberta Utilities Commission ma silniejszy nadzór regulacyjny nad sposobem obliczania i stosowania tych opłat, zapewniając ochronę interesów podatników.

Jeśli zostanie przyjęty, zmieni on sekcje ustawy Alberta Utilities Commission Act, Electric Utilities Act, Government Organizations Act i Regulated Rate Option Stability Act w celu zastąpienia terminów Regulated Rate Option, RRO i Regulated Rate Provider odpowiednio Rate of Last Resort (ROLR) i Rate of Last Resort Provider.

Smith kontynuowała, mówiąc, że obliczenia stawek w Calgary były na jej radarze, odkąd była lobbystką Kanadyjskiej Federacji Niezależnego Biznesu w 2006 roku.

“W tamtym czasie próbowaliśmy to zmienić” – powiedziała.

“Więc to nie było tylko niedopatrzenie”.

Chociaż miasto Calgary może temu zaprzeczać, powiedziała, że wiedziało, że jest obciążane w ten sposób. Kiedy w zeszłym roku uzyskało nadzwyczajne przychody z powodu wzrostu RRO, podjęło inicjatywę, aby przyjrzeć się temu, ponieważ był to problem.

Rząd Alberty powiedział w czwartek, że zmieni nazwę RRO na ROLR.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rząd Alberty wprowadza “stawkę ostatniej szansy” w celu ograniczenia skoków cen energii elektrycznej i zwiększenia pewności co do przyszłych kosztów

Zmieniając RRO na ROLR, rząd Alberty chciał, aby ludzie zrozumieli, że ta stawka za energię elektryczną powinna być podpisywana tylko wtedy, gdy nie są dostępne żadne inne opcje.

“Ponieważ każdemu w naszej prowincji przydałaby się teraz jasność i pewność co do kosztów” – powiedział Smith.

Dzięki uprzejmości Jonathan Bradley/Western Standard

Dziękuję Danielle Smith! Ty i twoi ministrowie jesteście prawdziwym powiewem świeżości w rządzeniu! Mam nadzieję, że to samo zrobią z dystrybucją gazu ziemnego. Szkoda tylko ze jeśli to przejdzie, minie 9 miesięcy, zanim zacznie działać..

Przydalo by sie tez zając distribution and transmission fee – nadal będą grabić nas te miesięczne opłaty, get rid of all the dang fees!!

Mieszkańcy Alberty są niezmiernie wdzięczni Danielle Smith. Konserwatyści pracują dla ludzi. Trudeau i Gondek chce, aby ludzie pracowali dla nich.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here