W środku globalnej pandemii wirusowej i najgorszej katastrofy gospodarczej Rada Miasta Calgary postanowiła podnieść podatki.

City Council passed a tax hike on homeowners and businesses who are - quite literally - struggling for survival.

0
271

Na spotkaniu w poniedziałek po południu rada miejska podniosła podatek od właścicieli domów i firm, które – dosłownie – walczą o przetrwanie.

I ostatecznie głosowanie nie było nawet bliskie. Każdy radny oprócz Sean Chu i Jeromy Farkasa popierał podwyżkę podatków.

To sprawia, że zastanawiasz się, w jakim świecie żyją nasi lokalni politycy, że mogliby być tak głusi, aby sądzić, że jest to w pobliżu akceptowalnego aktu.
Sytuacja w Calgary nie jest po prostu trudna – jest tragiczna.

Według sondazu tylko jedna na trzy firmy w Albercie jest w pełni otwarta – pozostałe są częściowo lub całkowicie zamknięte. Dodatlpwp jeden na trzech twierdzi, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby zapłacić kwietniowe rachunki.
A co najgorsze, 44% firm ankietowanych w Albercie twierdzi, że jeśli sprawy będą się tak utrzymywać, będą zmuszone zamknąć drzwi na stałe.
Ale wiadomości nie są też dużo lepsze dla osób fizycznych.

Posluchaj wywiadu Danielle Smith z William McBeath, Principal with Canadians for Democracy and Prosperity 

Wcześniej rząd Alberty przewidywał, że stopa bezrobocia w Albercie osiągnie 25%, i może wzrosnąć powyżej tego, biorąc pod uwagę globalny spadek cen ropy.

Mimo to, pomimo masowego bezrobocia i zaufania przedsiębiorstw na najniższym możliwym poziomie, Rada Miasta Calgary głosowała za podniesieniem podatków.

Być może, jako najlepiej opłacani politycy miejscy w kraju i bez zagrożenia dla własnego bezpieczeństwa pracy, radni nie rozumieją, jak bardzo przerażeni i zdesperowani stali się Calgarianie w ciągu ostatniego miesiąca.

The City of Calgary nie stoi jednak w obliczu takich samych trudności ekonomicznych jak reszta Calgary. W rzeczywistości Rada Miasta zatwierdziła oszałamiające 4,1 miliarda dolarów wydatków miasta Calgary na ten rok obrotowy.

I zlekceważyli sugestie znalezienia oszczędności, aby spróbować zrównoważyć podwyżkę podatków, którą właśnie zrzucili na plecy Calgarian.

Calgary Opportunity Investment Fund, fundusz oszczędnościowy o wartości 100 milionów dolarów prowadzony przez Calgary Economic Development, który nie przyniósł jeszcze żadnych realnych rezultatów, został uznany przez burmistrza Nenshi za zbyt ważny, aby go ograniczyć.

Zapytany o wykorzystanie pieniędzy z tego nieudanego funduszu na pomoc zwykłym obywatelom lub utrzymanie linii do podwyżek podatków, burmistrz Nenshi odpowiedział, że „są to w przybliżeniu najbardziej analfabetyzm finansowy, jaki kiedykolwiek słyszałem”.

W środku globalnej pandemii wirusowej i najgorszej katastrofy gospodarczej Rada Miasta Calgary postanowiła podnieść podatki. 1
A file photo of Calgary Mayor Naheed Nenshi. THE CANADIAN PRESS/Jeff McIntosh

Mimo że dotychczas nie udało się stworzyć miejsc pracy, burmistrz podkreślił, że fundusz będzie potrzebny na tworzenie miejsc pracy w przyszłości.

Save Calgary uważa, że ​​miasto Calgary i nasi lokalni wybrani urzędnicy powinni być bardziej zainteresowani zachowaniem i ochroną miejsc pracy, które już mamy i które są obecnie poważnie zagrożone, niż planami stworzenia nowych miejsc pracy przez ponury nastrój fundusz pieniężny.

Poniedziałkowe posiedzenie Rady pokazało, jak beznadziejna i arogancka stała się nasza Rada Miasta.


Po latach swobodnego wydawania naszych dolarów podatkowych w tak zwanych „dobrych czasach”, uzasadniających wyższe podatki do zapłaty za rozwijające się miasto, teraz domagają się jeszcze wyższych podatków, aby utrzymać swoje rozdęte wydatki w najciemniejszej godzinie, przed którą nasze miasto stoi od pokoleń.


Zamiast podejmować roztropne decyzje, aby przygotować się na trudne czasy, zmarnowali nasze pieniądze i teraz głęboko włożyli rękę do naszych kieszeni, szukając kilku zbłąkanych monet, które nam pozostały.

Jaki dokładnie jest plan Rady Miasta, jeśli połowa małych firm w Calgary zamknie swoje drzwi?
Jak nasze miasto przetrwa, jeśli więcej niż jeden na czterech mieszkańców Calgary pozostanie bez pracy przez miesiące?

Potrzebujemy odważnego przywództwa, aby zobaczyć nasze miasto przez tę burzę, ale jak Rada Miasta tak wyraźnie pokazała w poniedziałek wieczorem, odważne przywództwo nie jest tym, co mamy teraz w Ratuszu.
Zamiast tego postanowili podnieść podatki. Jeszcze raz.

Save Calgary

W środku globalnej pandemii wirusowej i najgorszej katastrofy gospodarczej Rada Miasta Calgary postanowiła podnieść podatki. 2

Tell them that enough is enough, and that you just can’t afford higher taxes. Tell them that it’s time to cut spending down at City Hall.

You can contact your local City Councillor here: Mayor – Naheed Nenshi: themayor@calgary.ca
Ward 1 – Ward Sutherland: ward.sutherland@calgary.ca
Ward 2 – Joe Magliocca: ward02@calgary.ca
Ward 3 – Jyoti Gondek: jyoti.gondek@calgary.ca
Ward 4 – Sean Chu: ward04@calgary.ca
Ward 5 – George Chapel: george.chahal@calgary.ca
Ward 6 – Jeff Davison: jeff.davison@calgary.ca
Ward 7 – Druh Farrell: druh.farrell@calgary.ca
Ward 8 – Evan Woolley: evan.woolley@calgary.ca
Ward 9 – Gian-Carlo Carra: gian-carlo.carra@calgary.ca
Ward 10 – Ray Jones: ray.jones@calgary.ca
Ward 11 – Jeromy Farkas: ward11@calgary.ca
Ward 12 – Shane Keating: shane.keating@calgary.ca
Ward 13 – Diane Colley-Urquhart: diane.colley-urquhart@calgary.ca
Ward 14 – Peter Demong: ward14@calgary.ca

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here