Gospodarka Alberty najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa: Conference Board of Canada

Premier Jason Kenney obwinił Komunistyczną Partię Chin za spowodowanie „niszczącego zdrowia publicznego i szkód ekonomicznych” na całym świecie.

0
155
Prognozy dla rynku mieszkaniowego w Kanadzie

Nowy raport Conference Board of Canada sugeruje, że Alberta ma doświadczyć najgorszej odnotowanej recesji.

Raport, Podsumowanie perspektywy prowincji: żadna prowincja nie została ocalona z recesji, przedstawia ekonomiczny wpływ pandemii koronawirusa w całym kraju. Twierdzi, że „Kanada jest w trakcie najgorszego spowolnienia gospodarczego od dziesięcioleci”.

„Alberta będzie w tym roku najsilniej uderzona, ponieważ walczy z połączeniem ograniczeń działalności w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa i bezprecedensowym spadkiem ceny i popytu na ropę”, podsumowuje raport.

Gospodarka Alberty najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa: Conference Board of Canada 1

Raport przewiduje, że stopa bezrobocia w Albercie wyniesie średnio 17,4%, a realny PKB prowincji skurczy się o prawie 7%, co stanowi najwyższy spadek prowincji w całej Kanadzie.

Koniecznie posluchaj ponizej wywiadu Danielle Smith z gośćiem Garth Turner, doradca finansowy z klientami krajowymi, autor, bloger oraz były poseł i minister rządu federalnego. 

Zarząd przewiduje, że w całym roku nastąpi odbicie w całym kraju, przy czym „oczekuje się, że wszystkie prowincje będą miały silne odbicie”.

Gospodarka Alberty najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa: Conference Board of Canada 2
Jason Kenney Premier of Alberta

Przed pandemią rząd Alberty przewidywał nadwyżkę budżetową i kwitnącą gospodarkę. Jednak z powodu połączonych skutków blokady prowincji i wojny olejowej zainicjowanej przez Rosję i Arabię Saudyjską gospodarka Alberty załamała się.
Ostatnio premier Jason Kenney obwinił Komunistyczną Partię Chin za spowodowanie „niszczącego zdrowia publicznego i szkód ekonomicznych” na całym świecie.

„Myślę, że chiński rząd odegrał znaczącą rolę w niszczącym zdrowiu publicznym i szkodzie ekonomicznej, której doświadcza cały świat. Nie sądzę, że powinniśmy po prostu o tym zapomnieć i przejść obok tego. Myślę, że będzie, i musi być, wielkie odszkodowanie dla roli, jaką odegrały w tym Chiny ”- powiedział Kenney podczas wirtualnej konferencji z Canadian American Business Council.

Gospodarka Alberty najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa: Conference Board of Canada 3

„Nie można nigdy zapomnieć o tym, że Chiny pozwoliły ludziom latać dookoła świata z Wuhan, nawet gdy zablokowali podróżujących z Wuzhanu resztę Chin. Rola, jaką odegrali w tłumieniu informatorów, którzy już w grudniu zgłaszali transmisje z człowieka na człowieka. ”

Polonia Calgary podaj dalej textKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here