Kanadyjski parlament zgotował nazistom z czasów II wojny światowej owację na stojąco.

Canadian Parliament gives WWII Nazi standing ovation.

0
28
Outrage grows after Canadian MPs applaud Ukrainian veteran who fought for Nazis

Wyszlo ja jaw ze biuro Justina Trudeau osobiśćie zaprosiło do parlamentu Jarosława Hunka weterana 1st SS division of Galicia ktora uczestniczyła min. w mordowaniu Polaków!

Pomimo częstego twierdzenia premiera Justina Trudeau, że nie miał żadnej informacji o zaproszeniu weterana SS do parlamentu, pojawiły się nowe dowody wskazujące, że biuro Trudeau nie tylko wiedziało, ale zaprosiło tego mężczyznę na osobne wydarzenie tego samego dnia.

A więc Trudeau znowu kłamał..

“Przemawiając we wtorek 6 lutego 2024 w Montrealu, lider Konserwatystów Pierre Poilievre potępił premiera Justina Trudeau, twierdząc, że lider “kłamał”, gdy obwinił marszałka Izby Reprezentantów za zaproszenie nazisty do przemówienia podczas wizyty premiera Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Poilievre twierdzi, że biuro Trudeau wiedziało o przemawiającym, mimo że początkowo twierdziło, że tak nie było”.

https://globalnews.ca/video/embed/10276305/

22 września 2023 98-letni Jarosław Hunka był gościem honorowym na Wzgórzu Parlamentarnym podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Po tym, jak ówczesny marszałek Anthony Rota przedstawił Hunkę jako weterana II wojny światowej, który “walczył o niepodległość Ukrainy przeciwko Rosjanom”, Hunka został przyjęty owacją na stojąco przez zgromadzonych posłów, senatorów i samego Zełenskiego.

Dopiero później pobieżne badania ujawniły, że Hunka służył w Dywizji Galicja, ochotniczej jednostce Waffen-SS, która była lojalna wobec nazistowskich Niemiec i uczestniczyła w próbie podboju Związku Radzieckiego. Ponadto jej członkowie uczestniczyli w kilku udokumentowanych zbrodniach wojennych, w tym w masakrze na pełną skalę polskiej wsi Huta Pieniacka.

Ukraińscy żołnierze związani z Dywizją Galicja zostali oskarżeni o masakrę w polskiej wsi Huta Pieniacka, która ukrywała Żydów i współpracowała z partyzantami sowieckimi. Naoczni świadkowie twierdzili, że cywile zostali zgromadzeni w kościele i rozstrzelani, a kobiety i dzieci zamknięto w stodole, którą podpalono.

Ci, którzy dołączyli do dywizji SS w Galicji, zrobili to z powodu własnych przekonań, że ludobójstwo i masowe brutalne zabijanie ludzi na tle etnicznym jest tym, co chcieli robić, w przeciwnym razie nie zostaliby katami SS, ale walczyliby przeciwko Hitlerowi.

“Nie jest prawdą, że tylko niewielka liczba Ukraińców dołączyła do niemieckich nazistów w czasie II wojny światowej, były dziesiątki tysięcy tych ukraińskich ochotników i byli ekstremalni w brutalności wobec Polaków (Zachodnia Ukraina należała do Polski w tym czasie), Żydów i Rosjan. W latach 1943-46 wymordowali 150 000 niewinnych Polaków na Wołyniu i okolicach, przybijając niemowlęta do stołów, a ich matki obserwowały ich agonię, krzyżując mężczyzn na płotach, używając narzędzi kuchennych i rolniczych do torturowania i zabijania w taki sposób, aby ofiary czuły się umierające.”

Każda dywizja SS splamiła się krwią. Istniało około 40 dywizji SS. Dywizja SS w Galicji została utworzona z katów pełniących funkcje policyjne. Eksterminowali całe wioski, nie oszczędzając nikogo. Zabijali nawet dzieci. Z tego powodu starano się nie brać do niewoli żołnierzy SS. Dywizja SS Galicja wyróżniała się na ziemiach polskich. Dlatego Polacy poprosili Kanadyjczyków o przekazanie im tego nazistowskiego zbrodniarza.

Wielu Ukraińców walczyło przeciwko Hitlerowi i oddało życie, aby to się nigdy nie powtórzyło. A członkowie tej dywizji, nawet będąc już w podeszłym wieku, nie porzucili myśli o pomocy terroryzmowi w Rosji, który pokonał czarną zarazę Hitlera.

Od czasu wybuchu skandalu Trudeau i jego ministrowie konsekwentnie utrzymywali, że pojawienie się Hunka było całkowicie winą Roty, która zaprosiła 98-latka.

Podczas gdy premier zaoferował swoje “bezwarunkowe przeprosiny” za fiasko, obwinił Rotę za brak weryfikacji Hunki, stawiając w ten sposób parlamentarzystów w scenariuszu, w którym byli “nieświadomi kontekstu” człowieka, którego oklaskiwali.

Shannon Stubbs – Member of Parliament; Lakeland, Alberta

“To jasne, że popełniono tu błąd i jest to coś, czemu musimy się przyjrzeć w kontekście przyszłych wizyt światowych przywódców, aby upewnić się, że nigdy więcej się to nie powtórzy” – powiedział wówczas Trudeau.

Jednak zaproszenie przesłane pocztą elektroniczną, po raz pierwszy uzyskane przez The Rebel w drodze wniosku o dostęp do informacji, wydaje się wskazywać, że biuro Trudeau nie tylko wiedziało z wyprzedzeniem o przyjeździe Hunka, ale nawet zaprosiło go na przyjęcie z Zelenskyyem.

“Czcigodny Justin Trudeau, premier Kanady, ma przyjemność zaprosić na specjalne wydarzenie”, czytamy w wiadomości wysłanej do Hunka przez Biuro Protokołu Kanady.

Canadian Parliament gives WWII Nazi standing ovation

Wydarzenie to było przyjęciem w Toronto z udziałem Zełenskiego i jego żony zaplanowanym na godzinę 20:30 w dniu wizyty Zełenskiego w Parlamencie.

“We wrześniu ubiegłego roku w Toronto odbyło się wydarzenie z udziałem prezydenta Ukrainy, na które zaproszono ponad 1000 osób. Zaproszono setki Kanadyjczyków” – czytamy we wtorkowym oświadczeniu Biura Premiera (PMO) potwierdzającym zasadność listu.

Dodano, że “nazwisko osoby, o której mowa, zostało zgłoszone przez Kongres Ukraińsko-Kanadyjski” i że “wiedząc, co teraz wiadomo – osoba ta nie powinna była zostać zaproszona”.

Według PMO Hunka nie wziął udziału w wydarzeniu

“A więc Trudeau znowu kłamał. Od miesięcy twierdził, że tylko marszałek zaprosił byłego nazistę na wizytę ukraińskiego prezydenta. Spowodowało to globalne zażenowanie i zwycięstwo rosyjskiej propagandy. Trudeau wrzucił marszałka – kolejnego “przypadkowego liberała” – pod autobus za porażkę” – napisał Poilievre na X, dawniej Twitterze.

Podczas gdy weterani Wehrmachtu lub Waffen-SS oficjalnie nie mogli imigrować do Kanady, Hunka i około 600 innych członków Dywizji Galicja zostało wpuszczonych do Kanady na podstawie zwolnienia wydanego przez rząd w 1950 roku.

Z tego powodu Kanada ma wątpliwe wyróżnienie w postaci nie mniej niż dwóch oficjalnych pomników jednostki, która walczyła dla nazistowskich Niemiec. Pomniki Dywizji Galicyjskiej znajdują się na cmentarzach w Edmonton (Alta) i Oakville (Ont.), choć jednostka ta została przemianowana na Pierwszą Dywizję Ukraińskiej Armii Narodowej.

Wojenna przeszłość Hunki nie była tajemnicą w czasie, gdy został on zaproszony przez biuro premiera, a zwykłe wyszukiwanie jego nazwiska w Googlach przyniosłoby ukraińskojęzyczne szczegóły dotyczące jego czasu w Dywizji Galicja, a także wpis na blogu z 2011 roku autorstwa samego Hunki.

Sam fakt, że Hunka został przedstawiony jako ukraiński weteran, który walczył z “Rosją” podczas II wojny światowej, powinien zabrzmieć alarmująco. Podczas gdy wojna zaowocowała oddziałami ukraińskich nacjonalistów zbuntowanych przeciwko sowieckim rządom, bardzo niewielu z nich zakończyło konflikt bez związku z okrucieństwami lub lojalnością wobec nazistowskich rządów.

Zrudłowe materialy min.: Adam Zivo: Wspomnienia nazistowskiego weterana obnażają pułapki nacjonalizmu
Nazistowski skandal w parlamencie “głównym tematem” rosyjskich wiadomości propagandowych

Chrystia Freeland – wicepremier Kanady

Dziadek Chrystii Freeland, Michael Chomiak, był starszym redaktorem dużej nazistowskiej gazety w okupowanej Polsce w latach 1940-1945, pod bezpośrednim zwierzchnictwem gubernatora Hansa Franka, który został wyznaczony przez Hitlera do “rządzenia” i opróżniania Polski po 1940 roku.

Chrystia Freeland’s grandfather Michael Chomiak

Sam fakt, że Kanada i inne kraje pozwoliły mordercom uniknąć sprawiedliwości w 1947 roku, mówi o ich istocie: publicznie mówią jedno, a robią co innego. Nazwiska wszystkich ukraińskich nazistów z dywizji Waffen SS w czasie II wojny światowej zostały zapisane na słynnych listach z Rimini, a stwierdzenie, że owacja dla nazizmu w parlamencie Kanady była nieporozumieniem, jest po prostu niewybaczalne dla całej ludzkości.

Justine Trudeau NIE PRZEPROSIŁ…. Nie wiem, jak wyglądają przeprosiny w twoim świecie, ale JT nie wziął na siebie odpowiedzialności i nie przeprosił za brak kompetencji w zakresie przestrzegania protokołu bezpieczeństwa. Przeprosił w imieniu Kanadyjczyków, którzy nie byli odpowiedzialni za tę żenadę, odpowiedzialni są nasi liberalni politycy. Jedyne przeprosiny, jakie Kanadyjczycy będą w stanie przyjąć, to dymisja Trudeau!

Polska podejmuje próbę ekstradycji Jarosława Hunki

Polska podejmuje próbę ekstradycji Jarosława Hunki

Polska podejmuje próbę ekstradycji Jarosława Hunki w celu przeprowadzenia śledztwa/oskarżenia go o zbrodnie wojenne związane z jego działaniami podczas II wojny światowej. Podczas II wojny światowej Polska była członkiem sił alianckich. (standardowi niemieccy naziści z sympatykami Ukrainy mówią w formie drzewa) Ówcześni ukraińscy naziści dokonali masakry obywateli polskich podczas wojny. Dokładna liczba zabitych Polaków nie jest znana, ale szacuje się, że jest to od kilkudziesięciu tysięcy do ponad 100 tysięcy. Różni się to od całkowitej liczby Polaków zabitych podczas całej II wojny światowej, która mierzy się w wielomilionowych ofiarach.

Trudeau Canada day picture

Trudeau is destroying Canada!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here