Trudeau sprawi, że Kanadyjczycy zapłacą jeszcze więcej podatków w 2024 r.

Brace for impact, taxpayers.

0
47
Trudeau and Freeland happy

Witamy 4 stycznia 2024 roku, kochani. Kiedy otrząsniesz się ze świątecznej atmosfery i wkroczysz w nowy rok, przygotuj się.

Analiza raportu Kanadyjskiej Federacji Podatników (Canadian Taxpayers Federation) dotycząca zmian podatkowych w roku 2024 i nie wygląda za wesoło.

Jeśli nadal wierzysz, że Justin Trudeau dobrze radzi sobie z twoimi podatkami, rok 2024 przyniesie ci brutalne przebudzenie. Według Franco Terrazzano, dyrektora federalnego Kanadyjskiej Federacji Podatników (CTF), wyższe podatki od wynagrodzeń, emisji dwutlenku węgla i alkoholu mogą zwiększyć wysokość podatku przeciętnej rodziny o minimum 700–1,300 dolarów.

Rząd federalny w swojej nieustannej pogoni za dochodami przygotował już grunt, dzięki któremu w tym roku będziecie “nieco” biedniejsi. Gdy noworoczne konfetti zostaje zmiecione, a postanowienia zaczynają nabierać kształtu, Kanadyjczycy stają przed surową, trudną rzeczywistością.

Twoje ciężko zarobione dolary wkrótce uszczuplą się jeszcze bardziej, ofiarą lawiny podwyżek podatków, które są zarówno nieuniknione, jak i doprowadzające do wściekłości.

Pamiętacie, jak podczas wyborów federalnych w 2015 roku Justin Trudeau pozycjonował się na mistrza klasy średniej? Zamierzał sprawić, że „bogaci” zapłacą nieco większy podatek, aby klasa średnia mogła odczuć ulgę.

Dyskusyjne jest, czy teoria kiedykolwiek się sprawdziła. Wbrew lewicowym i medialnym stereotypom „bogatych” Kanadyjczyków nigdy nie było wystarczająco dużo, aby sfinansować powszechne ulgi podatkowe.

W rzeczywistości do 2018 r., trzeciego roku działalności liberałów, ponad 80% rodzin z klasy średniej płaciło średnio o 840 dolarów więcej podatków federalnych rocznie.

I to było przed wprowadzeniem podatku węglowego.

Canada carbon tax

Jeśli nadal wierzysz, że Justin Trudeau dobrze radzi sobie z twoimi podatkami, rok 2024 przyniesie ci brutalne przebudzenie. Według Franco Terrazzano, dyrektora federalnego Kanadyjskiej Federacji Podatników (CTF), wyższe podatki od wynagrodzeń, emisji dwutlenku węgla i alkoholu mogą zwiększyć wysokość podatku przeciętnej rodziny o 700–1,300 dolarów.

Nawet w przypadku dolnej granicy tych podwyżek skumulowany efekt liberalnych podwyżek podatków od 2015 r. wyniósł około 2,500 dolarów rocznie na rodzinę. Innymi słowy, byłbyś bogatszy o 200 dolarów miesięcznie, gdyby liberałowie nie byli rządem przez ostatnie osiem lat.

Nie obejmuje to wpływu inflacji wywołanej przez rząd Trudeau. Albo wpływ powodzi imigracyjnej na ceny mieszkań i PKB na mieszkańca. Albo przyszłość costs of their net-zero electricity grid and electric vehicle mandate.

The cost of the Liberals’ “green” fantasies alone will be nearly $2 trillion over the next 25 years, which will have to be paid for by higher taxes or higher prices, or both.

Dalecy od obrony klasy średniej, liberałowie dławią ją.

W 2024 roku rząd federalny podniesie obowiązkowe składki na rzecz Kanadyjskiego Planu Emerytalnego i Ubezpieczenia Pracy o 347 dolarów na pracownika. W sumie, jak podaje CTF, pracownik zarabiający nieco ponad 73 000 dolarów rocznie zapłaci 5,100 dolarów za CPP i EI, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek skorzysta z EI, czy nie.

Pracodawcy zapłacą ponad 5,500 dolarów podatku od wynagrodzeń na pracownika. (Liberałowie byli tak samo surowi wobec małych przedsiębiorstw, jak i klasy średniej).

Podatek węglowy wzrośnie – ponownie – w 2024 r., tym razem z 14 centów za litr benzyny do 17 centów. drożeje także propan i gaz ziemny (ale oczywiście nie olej opałowy używany w domach przez wyborców liberałów w atlantyckiej Kanadzie).

Wyższe podatki od emisji dwutlenku węgla będą w tym roku kosztować przeciętne gospodarstwo domowe od 400 do 900 dolarów, nawet po osławionych rabatach liberałów.

A jeśli zastanawiasz się, czy utopić swoje podatkowe smutki w alkoholu, pamiętaj, że 1 kwietnia podatki od alkoholu wzrosną o 4,7%.

A teraz weź pod uwagę, że inflacja, która w czerwcu 2022 r. osiągnęła najwyższy poziom 8,1%, w ciągu ostatnich dwóch lat pochłonęła część Twoich dochodów o wartości około 4,000 dolarów, ponieważ ceny artykułów spożywczych, benzyny, usług komunalnych i wszystkiego innego gwałtownie wzrosły.

Inflacja jest wytworem liberałów, w dużej mierze spowodowanym ich wymkniętymi spod kontroli wydatkami, które dodały setki miliardów do długu publicznego i spowodowały gwałtowny wzrost stóp procentowych, w miarę jak zaciągali coraz więcej pożyczek na sfinansowanie swoich wydatków.

Wyższe stopy procentowe spowodowane złym zarządzaniem liberałów pochłonęły także dochody klasy średniej, wraz z wyższymi ratami kredytów hipotecznych, czynszami i pożyczkami konsumenckimi.

Nawet astronomiczne koszty mieszkań wynikają głównie z polityki liberalnej, zwłaszcza dotyczącej imigracji. Jeśli rząd będzie upierał się, że rocznie wpuszcza do kraju milion nowych osób, a jednocześnie budowane są mieszkania dla zaledwie około 300 000 mieszkańców, wpływ na ceny mieszkań jest przewidywalny.

Liberalne złe zarządzanie okradło Kanadyjczyków z tysięcy dolarów, a ich „zielony” program dotyczący pojazdów elektrycznych i energii odnawialnej tylko pogłębi kradzież.

To zaskakujące, że po zapłaceniu podatku dochodowego płacimy tak wysokie inne podatki. To podwójne, potrójne, poczwórne sięganie do naszych kieszeni. To jest niedorzeczne. Nasze podatki dochodowe już należą do najwyższych na świecie i płacimy więcej podatków po opodatkowaniu – GST/HST, podatek od nieruchomości, podatek od przeniesienia gruntów, podatek od alkoholu, podatek od emisji dwutlenku węgla, podatek od zysków kapitałowych, podatek od technologii i inne. Wystarczy. Od 2015 r. nasz rząd federalny powiększył się dwa razy i czy jesteśmy w lepszej sytuacji jako naród? Absolutnie nie. Chociaż wiele osób w końcu się obudziło, wiele z nich nadal głęboko śpi.

Trudeau podoba się pomysł, że ludzie są zależni od rządu, więc muszą robić, co im się każe, w przeciwnym razie poniosą konsekwencje. wiesz, jak zamrażanie kont bankowych i tym podobne..

Tak więc, popijając poranną kawę i zastanawiając się nad nadchodzącym rokiem, miej świadomość, że krajobraz finansowy roku 2024 charakteryzuje się większymi obciążeniami, co jest zasługą rządu, który zdaje się wierzyć, że rozwiązaniem każdego problemu jest zwiększenie podatków. Witamy w nowym roku liberalnej Kanadzie.

Od 2015 roku miało miejsce:

Rośnie przestępczość .
Rekordowe wykorzystanie z zapomogi i banku żywności.
Kryzys mieszkaniowy.
Kryzys kosztu życia.
Gwałtowny wzrost długu federalnego.
Powtarzające się naruszenia etyki.
Wiele przypadków fałszywych informacji.
Mnóstwo poważnych skandalów.
Żenujące gafy i błędy w skali międzynarodowej.
Nowy od 1 stycznia, podatek cyfrowy

Trudeau Canada day picture

Trudeau is destroying Canada!

materialy zrudlowe: CTF , Dan Knight oraz Lorne Gunter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here