Wielka wygrana dla podatników w Calgary – Dzięki Bogu, ktoś ma zdrowy rozsądek!

0
227
Municipal Affairs Minister Kaycee MaduEd

Podatnicy z Calgary odnieśli w tym tygodniu duże zwycięstwo w walce z oburzającym City Hall Tax Grab.
Jak donosi Save Calgary kilka tygodni temu, radni miejscy zabiegali o dziesiątki nowych podatków, aby nałożyć na plecy zmagających się podatników, aby nakarmić ich niekończące się uzależnienie od wydatków.
Wyjaśniliśmy niektóre z proponowanych bardziej szalonych podatków, w tym:

• Podatek od Ubera i taksówki.
• Wyższe opłaty parkingowe na ulicach i parkingach miejskich.
• Droższa energia elektryczna i inne media.
• Podatek od jedzenia w restauracjach.
• Sprzedawanie rzeczy przez internet.
• Podatek od pracy nawet z własnego domu.

Mieszkancy Calgary byli słusznie oburzeni,na to że City Hall chciał jeszcze raz sięgnąć do ich kieszeni, mimo że podniósł już podatek od nieruchomości od właścicieli domów o 7,5% w środku kryzysu gospodarczego.

Save Calgary dokonał przeglądu proponowanych podatków i zdał sobie sprawę, że wiele z nich wymagałoby od rządu Alberty przyznania miastu Calgary nowych uprawnień podatkowych w celu ich wdrożenia.

Wystartowaliśmy z petycją, podpisaną przez ponad tysiąc Calgaryjsczyków, wzywającą władze prowincji do zaprzestania pobierania podatku przez ratusz.

Cieszymy się, że rząd Janona Kenney słuchał i dał do zrozumienia, że City Hall nie otrzyma nowych uprawnień podatkowych, których chciał.
W swojej najnowszej kolumnie Rick Bell cytuje ministra Madu w tej sprawie:

„Chcę uchronić Calgary przed większym opodatkowaniem ludzi, chcę, aby Edmonton nie nakładał większych podatków. Chcę, aby wszystkie rady w naszej prowincji nie nakładały większych podatków na ludzi ”.

Save Calgary jest dumny, że prowadził walkę z tym ostatnim chwytem podatków i dziękujemy ministrowi Madu za ochronę mieszkańców Kalgarów przed podwyżką podatków w ratuszu.

Na takich właśnie sprawach Save Calgary skupia się dzień w dzień. W przeciwieństwie do innych grup specjalnego interesu, które idą ręka w rękę z radą miejską, błagając o dolary podatników na wsparcie swoich domowych projektów, jedynym priorytetem Save Calgary jest sprzeciwienie się rządowi o dużych wydatkach i wysokich podatkach, który nie słucha zwykłych wyborców.
To prawdziwe zwycięstwo podatników Calgary, ale walka o lepszy, tańszy rząd jest daleka od zakończenia.
Przygotowujemy się na jesień, kiedy będziemy naciskać, aby Rada Miasta nie tylko zamroziła podatki od nieruchomości, ale faktycznie obniżyła je dla firm i właścicieli domów.
Nadszedł czas, aby Rada Miejska włożyła trochę pieniędzy z powrotem do kieszeni, zamiast okradać cię rok po roku.

W artykule Calgary Sun zacytowano Ministra Madu , ktory powiedział, że otrzymał wiele petycji, aby zwolnić radę miasta Calgary!

Zachęcamy wszystkich do skontaktowania się z Ministrem Madu i poinformowaniem go, co myslisz o Nenshi i lewicowej grupie w radzie miasta!

Good people, your comments and concerns should be addressed as follows:

Madu, Kaycee, Honourable
Minister of Municipal Affairs
Office of the Minister

Municipal Affairs
132 Legislature Building
10800 – 97 Avenue
Edmonton, AB
T5K 2B6

Phone: 780 427-3744
Fax: 780 422-9550
E-mail: minister.municipalaffairs@gov.ab.ca

And please, “cc”

Kenney, Jason, Honourable
Premier. President of Executive Council
Office of the Premier

Executive Branch
307 Legislature Building
10800 – 97 Avenue
Edmonton, AB
T5K 2B6

Phone: 780 427-2251
Fax: 780 427-1349
E-mail: premier@gov.ab.ca

Wielka wygrana dla podatników w Calgary - Dzięki Bogu, ktoś ma zdrowy rozsądek! 1

It was, after all, Minister Madu that initially turned down the request to bail out our city council and told them to get their own house in order before looking for additional funds.

This will be the only way that change to the municipal government can happen. Certainly, all of the proposals put forward by the majority of city council will only be temporary, band-aid solutions and will not result in any meaningful change to the way business is conducted with this municipal council. Any changes adopted will only be enough to see them through to the next financial/taxation crises but will be “business as usual.”

Premier Jason Kenney’s point man on cities isn’t the run-of-the-mill establishment politician stumbling over stale talking points more sanitized than a thousand pair of hands at a grocery store in the middle of COVID-19.
Madu is the real deal in a time when precious few have the principles or the stomach to stand tall no matter whose feathers might get ruffled.
In short, the man is not a politically correct coward, not a fake, not a phony.
On Wednesday, Madu does not disappoint.

Clint EastwoodKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

Byles? Widziales? Podziel sie tym!

Masz cos ciekawego do powiedzenia? Jesli slyszales o czyms waznym, byles swiadkiem istotnego wydarzenia, chcesz zaprosic na organizowany event, wydarzenie czy podzielic sie ciekawa informacja z Polonia i Polakami mieszkancami Calgary, napisz do nas koniecznie!
Napisz do nas, wyslij zdjecie i wideo.

Dajemy Ci okazje, aby wspólnie z nami tworzyc portal poloniawcalgary.com.
Zalezy nam, aby PoloniawCalgary.com byla miejscem wzajemnej inspiracji, pomocy i wsparcia dla wszystkich.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here