Nie miej złudzeń. Kanada jest zamknięta dla biznesu! Teck Resources wycofał aplikację z kopalni piasków roponośnych Frontier.

0
228
Picture
Picture by True North Wire

To okropne wieści. Utrata miejsc pracy i inwestycji w tym kraju jest oszałamiająca.

To jest absolutnie druzgocące.

Rząd federalny miał podjąć decyzję, czy zatwierdzić projekt w wysokości 20,6 miliarda dolarów w przyszłym tygodniu.

Gdyby projekt posunął się naprzód, kopalnia Teck Frontier zatrudniłaby 7,000 osób podczas budowy i 2,500 osób w oczekiwanym 40-letnim okresie eksploatacji. Teck spodziewal się, że rząd zarobi 70 miliardów dolarów wpływów podatkowych z kopalni podczas swojego życia.
To okropne wieści. Utrata miejsc pracy i inwestycji w tym kraju jest oszałamiająca.

Nie miej złudzeń. Kanada jest zamknięta dla biznesu! Teck Resources wycofał aplikację z kopalni piasków roponośnych Frontier. 1

W liście do rządu dyrektor generalny Teck i prezes Don Lindsay stwierdzili, że inwestorzy i klienci coraz częściej chcą, aby jurysdykcje posiadały ramy uwzględniające rozwój zasobów i zmiany klimatu.

Lindsay mówi, że „dzisiaj jeszcze tu nie ma” i że rosnąca debata wokół tego problemu umieściła projekt, a Teck „wprost na styku znacznie szerszych kwestii, które należy rozwiązać”.

This is devastating news. Canada is broken.

https://t.co/PK5kW2ugMP
— Candice Malcolm (@CandiceMalcolm) February 24, 2020

Wyżsi urzędnicy z Teck zadzwonili do miejscowych przywódców w Buffalo Wood, aby poinformować ich o decyzji w niedzielę. Urzędnicy Teck powiedzieli im, że nie jest odpowiedni czas, aby przejść do przodu w ramach projektu.

W odpowiedzi na decyzję Tecka premier Alberty Jason Kenney powiedział:

„Ta decyzja jest wyraźnie wynikiem federalnej niepewności regulacyjnej i obecnego bezprawnego sprzeciwu wobec rozwoju zasobów”.

This decision is clearly the result of federal regulatory uncertainty & the current lawless opposition to resource development. pic.twitter.com/DXGKC6mCo9
— Jason Kenney (@jkenney) February 24, 2020

The withdrawal of Teck’s Frontier Mine application is more devastating news for the Canadian economy, especially for Albertans & indigenous people.

W ostatnich tygodniach protestujący zablokowali linie kolejowe w Ontario, Quebecu i Albercie w solidarności z aborygeńskim zespołem z Kolumbii Brytyjskiej, starającym się zatrzymać budowę gazociągu nad jego ziemią.
W rozmowie z analitykami w piątek prezes Teck Don Lindsay powiedział, że bez poprawy w kanadyjskim sektorze energetycznym Teck może być zmuszony sprzedać swoje udziały w Frontier i istniejącej kopalni Fort Hills, wychodząc z piasków roponośnych Alberty, jeśli kopalnia Frontier nie zostanie zatwierdzona przez rząd federalny.

„Chcielibyśmy zrobić coś, aby uświadomić sobie tę wartość, niezależnie od tego, czy jest to spinoff, czy jakaś transakcja”, powiedziała Lindsay o Fort Hills.

„Gdybyśmy to zrobili, prawdopodobnie Frontier poszedłby z tym” – dodał.

Liberalni deputowani wzywali premiera Justina Trudeau do odrzucenia wniosku, pomimo zatwierdzenia przez wszystkie 14 społeczności Pierwszych Narodów na obszarze, na którym miałaby zostać zbudowana kopalnia.

Seems like a sound business decision on their part. Why would any oil/gas company want to invest in Canada right now? You will be blocked at every turn.

We should be self sufficient in terms of energy production..

The federal government has all but issued a “closed for business” memo.

No one will invest here.

A separation referendum won’t be far behind to leave Canada!! WEXIT will happen. there is a bigger picture UN Agenda 2030

 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word Make sure everyone sees this!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here