Premier Justin Trudeau ogłosił nowe środki finansowe, aby pomóc Kanadyjczykom dotkniętym pandemią koronawirusa.

0
189

Zasiłek z tytułu reagowania kryzysowego w Kanadzie (CERB) zapewnia S2000 miesięcznie przez okres do czterech miesięcy dla pracowników, którzy utracą dochód w wyniku pandemii COVID-19. Obejmuje to osoby, które straciły pracę, są poddane kwarantannie, opiekują się kimś z COVID-19 oraz rodzicami, którzy muszą zostać w domu, aby opiekować się swoimi dziećmi.

Nowy system zastępuje zasiłek z nagłych wypadków i zasiłek z nagłych wypadków, aby usprawnić świadczenia dla osób, które kwalifikują się do ubezpieczenia na zatrudnienie (EI) i dla tych, którzy tego nie robią. Premier twierdzi, że prawie milion osób złożyło wnioski o EI w zeszłym tygodniu, a system nie został zaprojektowany do obsługi tak dużego obciążenia.

Premier mówi, że rozumie, że ludzie są zaniepokojeni opóźnieniami.

„Rodziny martwią się, kiedy otrzymają pomoc. Przedostanie się przez linię może być trudne, co jest frustrujące. ” powiedział podczas konferencji prasowej.

„Urzędnicy publiczni pracują przez całą dobę, jednocześnie radząc sobie z niespotykanym popytem i tym samym osobistym stresem, z jakim borykają się wszyscy inni. Dotrą do twojej aplikacji. ”

Każdy, kto już otrzymuje świadczenia, nie musi ubiegać się o CERB.

Minister finansów Bill Morneau powiedział, że CERB zostanie uruchomiony do 6 kwietnia podczas konferencji prasowej. Płatności rozpoczynają się 10 dni po aplikacji co cztery tygodnie. CERB będzie dostępny do 3 października.

Portal internetowy do zastosowania zostanie utworzony za pośrednictwem strony internetowej rządu Kanady.

Kanadyjska Federacja Niezależnego Biznesu z zadowoleniem przyjęła to ogłoszenie i nazwała go krokiem naprzód.

„Jesteśmy szczególnie zadowoleni z faktu, że rząd federalny wskazał, że pracodawca nie będzie musiał zwalniać pracownika, aby umożliwić mu zakwalifikowanie się do świadczenia” – powiedział Dan Kelly, prezes CFIB, w komunikacie.

„Sposób, w jaki będzie to funkcjonować w praktyce, pozostaje kwestią, którą pracodawcy będą musieli szybko rozwiązać.”

Jednak CFIB twierdzi, że CERB nie zastępuje tego, co mówią, że jest potrzeba zwiększenia 10-procentowego dodatku do wynagrodzenia do 75% wynagrodzenia dla wszystkich pracodawców, do limitu $5000 na pracownika miesięcznie.

Autor: Jessy Bains jest starszym reporterem w Yahoo Finance Canada. Śledź go na Twitterze @jessysbains.

Finance Minister Bill Morneau said CERB will be up and running by April 6th during a news conference. Payments begin 10 days after application every four weeks. CERB will be available until October 3rd.

An online portal to apply will be set up through the government of Canada’s website.

Update 27 Marca 2020
Ottawa podwyższa dopłatę do wynagrodzenia do 75% dla małych i średnich przedsiębiorstw

Rząd federalny zwiększa dotację do wynagrodzeń dla małych i średnich przedsiębiorstw z 10 do 75 procent, o co apelowali liderzy biznesu w związku z wybuchem koronawirusa.

Premier Justin Trudeau ogłosił w piątek subsydium płacowe, a także kilka dodatkowych środków wspierania małych firm.

„Dzięki tym nowym środkom mamy nadzieję, że pracodawcy, którzy są zmuszani do zwalniania ludzi z powodu COVID-19, pomyślą jeszcze raz”, powiedział premier Justin Trudeau.

„Dla tych z was, którzy już musieli zwalniać pracowników, mamy nadzieję, że rozważycie ich zatrudnienie, biorąc pod uwagę wsparcie płacowe”.

Zgodnie z oryginalnym pakietem wsparcia w wysokości 82 miliardów dolarów, który został zaprezentowany w zeszłym tygodniu, małe firmy mogły otrzymywać 10-procentową dopłatę do wynagrodzenia przez 90 dni, maksymalnie do $1,375 na pracownika i $25 000 na pracodawcę. Nie jest jasne, czy pułap zmieni się wraz ze wzrostem dotacji, ani jak długo będzie ona obowiązywać.

Wiele firm i grup branżowych stwierdziło, że poprzednia dotacja znacznie nie zapewniała pomocy małym firmom, które walczą w całym kraju.

Dotacja w wysokości 75 procent będzie obowiązywać z mocą wsteczną i będzie obowiązywać od niedzieli 15 marca.

Dan Kelly, dyrektor naczelny Kanadyjskiej Federacji Niezależnego Biznesu (CFIB), powiedział w piątek, że podwyżka dotacji na wynagrodzenia uratuje miejsca pracy.

„Słyszałem już od niektórych małych firm, które zgłaszają, że dokonają ponownego zwolnienia pracowników, aby utrzymać ich na liście płac” – powiedziała Kelly na Twitterze.

„To jest znaczące”.

Rząd ogłosił także, że uruchomi „Kanadyjskie konto służbowe”, które pozwoli bankom oferować $40 000 pożyczek, które rząd gwarantuje kwalifikującym się przedsiębiorstwom. Pożyczka będzie nieoprocentowana przez pierwszy rok, a jeśli zostaną spełnione pewne warunki, $10 000 pożyczki będzie możliwe do wybaczenia.

Trudeau powiedział także, że rząd przekaże dodatkowe 12,5 miliarda dolarów na Export Development Canada i Business Development Bank, aby pomóc MŚP w operacyjnym zapotrzebowaniu na przepływy pieniężne. Płatności GST i HST, a także cła i podatki należne od importu, zostaną odroczone do czerwca.

„To równowartość udzielenia 30 miliardów dolarów nieoprocentowanych pożyczek dla przedsiębiorstw” – powiedział Trudeau.

WAZNE – Posluchaj Danielle Smith wywiad z Guest MP Pierre Poilievre

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word Make sure everyone sees this!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here