Premier Alberta Jason Kenney ogłosił pakiet ulgi ekonomicznej, aby pomóc ludziom i firmom poradzić sobie z pandemią COVID-19.

Get emergency financial assistance to help with basic needs like shelter, food, clothing and transportation. Hours: 24/7

0
140
Alberta Premier Jason Kenney
Alberta Premier Jason Kenney outlines what assistance is being provided to help Albertans impacted by the COVID-19 pandemic. (Photo/Alberta Gov't)

Albertanie, którzy nie mają dochodów, podczas gdy pandemia COVID-19 popycha ich do izolacji, mogą ubiegać się o jednorazową ulgę pieniężną od rządu Alberty.

Premier Jason Kenney powiedział, że w środę prowincja w przyszłym tygodniu przekaże $573 gotówki tygodniowo osobom, które są w izolacji przez dwa tygodnie bez wynagrodzenia i innych świadczeń.

Ale kiedy premier ogłosił wydatki nadzwyczajne, aby zatrzymać potencjalnie zakaźnych ludzi w domu i powstrzymać natychmiastowe trudności finansowe, ostrzegł przed strasznymi czasami gospodarczymi stojącymi przed prowincją – prawdopodobnie przez resztę roku.

„Musimy zacząć przygotowywać się na czas przeciwności losu, jakiego nie widzieliśmy od lat 30. XX wieku w tej prowincji” – powiedział Kenney w przemówieniu do legislatury.

Chociaż globalna gospodarka może zacząć odradzać się po skutkach pandemii COVID-19 latem, Kenney powiedział, że finanse Alberty mogą zostać dłużej zablokowane, jeśli wojna cen ropy naftowej między Rosją a Arabią Saudyjską przeciągnie się i pociagnie cenę kanadyjskiej ropy do dolu.

Powiedział dziennikarzom, że przemysł naftowy i gazowy Alberty jest “on life support,”  ponieważ spadają wartości akcji.

Jeśli modele komputerów zdrowia publicznego są prawidłowe, szczyt liczby przypadków COVID-19 może trafić w Albertę w ciągu czterech do pięciu tygodni, powiedział Kenney.

Liczba spraw w prowincji rośnie codziennie, osiągając 119 w środę.

Środki izolacyjne utrzymują wielu Albertianów w domu, a przymusowe i dobrowolne zamykanie placówek i przedsiębiorstw pozbawia ludzi pracy.

„Musieliśmy porównać życie z kosztami utrzymania” – powiedziała w środę dyrektor medyczny Alberty, dr Deena Hinshaw. Powiedziała, że wie, że ludzie cierpią z powodu niepokoju i trudności finansowych.

Premier Alberta Jason Kenney ogłosił pakiet ulgi ekonomicznej, aby pomóc ludziom i firmom poradzić sobie z pandemią COVID-19. 1

Spłaty pożyczek studenckich, ulgi w podatku dochodowym od osób prawnych w ramach ulgi krótkoterminowej

To te straszne warunki, które skłaniają rząd prowincji do wprowadzenia krótkoterminowych środków pomocy finansowej, powiedział premier.

Wśród nich są płatności gotówkowe, które pomagają ludziom w izolacji bez dochodu płacić rachunki, czekając na nowe nadzwyczajne świadczenia federalne w dniu 1 kwietnia. Rząd szacuje, że będzie to kosztowało skarb około 50 milionów dolarów.

• TSX traci kolejne 8%, ponieważ ceny ropy w Kanadzie spadają do najniższego rekordowego poziomu

Firmy użyteczności publicznej zgodziły się nie odłączać żadnych klientów przez trzy miesiące. Kenney powiedział, że konsumenci mogą odroczyć płatności za rachunki za prąd i gaz ziemny nawet o 90 dni.

Podobnie jak w środowej obietnicy rządu federalnego, absolwenci szkół policealnych mogą uzyskać sześciomiesięczną ulgę od regionalnych pożyczek studenckich.

Podatek dochodowy od osób prawnych zostanie odroczony do 31 sierpnia, co powinno dać przedsiębiorstwom ulgę w wysokości 1,5 miliarda dolarów, powiedział Kenney. Rząd ma nadzieję, że ten krok pomoże firmom utrzymać pracowników w obliczu zbliżającej się recesji.

Klienci Alberta Treasury Branch mogą odroczyć spłatę pożyczek, hipotek i linii kredytowych na okres do sześciu miesięcy. Małe firmy mogą również odraczać płatności i być może mogą zaciągać większe pożyczki.

Income Support – Government of Alberta – Home | Alberta.ca
>>> www.alberta.ca/income-support.aspx <<<

To connect with the main Alberta Supports Contact Centre:
Hours: 7:30 am to 8 pm (open Monday to Friday, closed statutory holidays)

Toll free: 1-877-644-9992 Email: css.ascc@gov.ab.ca. 24-hour
Emergency Income Support Contact Centre.
Get emergency financial assistance to help with basic needs like shelter, food, clothing and transportation.
Hours: 24/7

UPC Alberta

Polonia Calgary podaj dalej textKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here