Wzrost sprzedaży na rynku nieruchomości w Calgary

Informacja prasowa: wzrost sprzedaży na rynku nieruchomości.

0
134
Joanna Kopacz rynek nieruchomosci w Calgary

Miasto Calgary, 2 marca 2020 roku. W lutym 2020 roku odnotowano 23 procentowy wzrost sprzedaży na rynku nieruchomości w porównaniu do sprzedaży w lutym 2019, która była jedną z najwolniejszych aktywności od późnych lat 90.

Mimo tego że aż 1197 nieruchomości zmieniło właściciela w ostatnim miesiącu, to pozostaje to jednak znacznie poniżej długoterminowych trendów i jest spójne z niższymi poziomami zgłaszanymi w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Jednak nie powinno to umniejszać faktu, że warunki wciąż się poprawiają”,

powiedziała główna ekonomistka CREB® Ann-Marie Lurie.

„W Calgary nadal stopniowo zmniejsza się ilość nieruchomości na sprzedaż, jest to spowodowane większą ilością kupców oraz wycofaniem części nieruchomości z rynku. Musi nastąpić równowaga pomiędzy popytem i podażą zanim zauważymy większą stabilność cen. ” 

Ogólna nieskorygowana cena referencyjna (benchmark) wyniosła w lutym $416,900. Jest to podobne do poprzedniego miesiąca, ale prawie 1% poniżej poziomów z zeszłego roku.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny pozostają o prawie 11% niższe od miesięcznego najwyższego poziomu odnotowanego w 2014 r. Domy wolnostojące.

Po pierwszych dwóch miesiącach roku sprzedaż domów wolnostojących poprawiła się o prawie 12 %. Poprawa nie nastąpiła we wszystkich dzielnicach, ponieważ sprzedaż nadal spadała w dzielnicach City Center, North East i North West. Ilość nowych listingów zmalała o 1% w całym mieście.

Cena referencyjna (benchmark) nadal spadała w tym miesiącu w przypadku domów jednorodzinnych, ale tempo spadku maleje. Ceny wolnostojących domów w całym mieście pozostają o mniej niż 1% niższe niż w ubiegłym roku, ale zmiany cen różnią się znacznie w zależności od dzielnicy, od spadku o 3 % w centrum miasta do wzrostu o 2 % w dzielnicy południowej. Apartamenty.

Drugi miesiąc z rzędu wzrost sprzedaży spotkał się ze wzrostem liczby nowych listingów. To powoduje wzrost ilości mieszkań na sprzedaż.

Poziomy sprzedaży były wystarczająco wysokie, aby złagodzić miesiące podaży, ale utrzymująca się nadpodaż na rynku nadal wpływa na ceny.

Po pierwszych dwóch miesiącach roku wzrost sprzedaży oraz zmniejszenie nowych listingów spowodowały mniejszą podaż.

Warunki nadal sprzyjają kupującemu, ale mniejsza ilość tego rodzaju nieruchomości na rynku pomogła zmniejszyć presję na obniżanie cen. Ceny lekko spadły w większości dzielnic, ale wzrosły w dzielnicach zachodnich, południowo-wschodnich i wschodnich.

„Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, znajomość wszystkich faktów, strategii i danych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że znajdziesz się we właściwym domu lub sprzedasz swój istniejący dom w odpowiednich ramach czasowych”, powiedział Alan Tennant, CEO CREB®.

„Agent nieruchomości może przeprowadzić nabywcę domu lub sprzedawcę przez cały proces i pomóc uniknąć zgadywania”.

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word

Spread the word

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here